Portal_background_image

بهره برداری از شركت دارویی آوا پزشك نیاز كشور را به سرنگ های انسولین برطرف می كند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی گفت: با بهره برداری از شركت دارویی آوا پزشك بزرگترین نیاز كشور به سرنگ های انسولین برطرف می شود.

مرضیه وحید دستجردی' روز یكشنبه در حاشیه رونمایی از پنج محصول پزشكی در شركت دارویی آوا پزشك شهرستان آشتیان افزود: این محصولات برای نخستین بار در خاورمیانه توسط دانشمندان جمهوری اسلامی ایران تولید شده اند و قابلیت صادرات را دارند.

وی ادامه داد: 'سرنگ انسولین یكپارچه'، 'سرنگ اف كلروتراپی'، 'نیدل دندانپزشكی'، 'نیدل چشم پزشكی'، 'نیدل مزوتراپی' و 'بایوپسی پانچ' از محصولات تولیدی است كه امروز به همت متخصصین این شركت با كیفیت بالا و قیمت نازل در اختیار جامعه پزشكی و مردم كشور قرار می گیرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اضافه كرد: از امروز سرنگ های انسولین با نیدل نازك با قیمت یك سوم محصول موجود در بازار در اختیار بیماران قرار می گیرد.

دستجردی تصریح كرد: درجه بندی قابل رویت سرنگ های تولیدی برای افرادی با مشكلات چشمی از دیگر مزیت های این محصول است.

وی بیان كرد: معدوم شدن سوزن بعد از تزریق در داخل سرنگ، وسایل اندوسكوپی و لوله خونگیری از دیگر محصولات قابل تولید و در دستور كار این شركت است كه تا اردیبهشت ماه سال 91 تولید و روانه بازار مصرف می شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی ادامه داد: با تولید نیدل های دو سر تیز، بایوپسی پانچ و سرنگ های اف كلروتراپی سالانه از خروج یك میلیون و ششصد هزار دلار ارز از كشور جلوگیری می شود.

دستجردی گفت: این محصولات از نظر وجود نقص بر روی نوك سوزن با 8/84 درصد كیفیت رتبه دوم تولید این محصول را در جهان به خود اختصاص داده است.

وی عنوان كرد: امیدواریم با همت و تلاش روز افزون متخصصان این شركت از واردات سرنگ ها و نیدل های پزشكی خارجی بی نیاز شویم.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها