Portal_background_image

بهره برداری از سیستم کمک ناوبری VOR/DME فرودگاه اراک

در طی مراسمی با حضور مدیر عامل فرودگاههای کشور ،استاندار مرکزی و جمعی از مدیران و مسئولان کشوری و استانی سیستم کمک ناوبری VOR/DME فرودگاه اراک جهت افزایش ضریب ایمنی و هدایت ایمن پروازها مورد بهره برداری قرار گرفت .

در این مراسم اسماعیلی مدیر عامل فرودگاههای کشور طی سخنانی سامانه VOR را مهمترین رکن در ایمنی پروازها توصیف نمود و اظهار داشت : هر فرودگاه قبل از افزایش تعداد پروازهای خود می بایست این سیستم را راه اندازی نماید و ایمنی پرواز می بایست مهمترین رکنی باشد که بدان توجه می شود چرا که هر فرودگاه علاوه بر حمل مسافر و بار در مواقع اضطراری می تواند به عنوان ناجی انسانها نیز به حساب آید .
وی تعداد فرودگاههای مجهز به این سیستم را در سطح کشور 34 فرودگاه برشمرد و گفت : سیستم VOR فرودگاه اراک بیش از سه ماه مورد تست و آزمایش قرار گرفته است تا از کارکرد درست و قطعی این سیستم اطمینان لازم را حاصل نماییم .
علی اکبر شعبانی فرد استاندارمرکزی نیز در مراسم افتتاح سامانه VOR فرودگاه اراک از راه اندازی پروازهای سوریه ، مکه ، دبی ، کیش و مشهد در آینده نزدیک خبر داد و افزود : مسئولین فرودگاه اراک با تلاشی مجدانه توانسته اند از تمامی اعتبارات و هزینه های تخصیص یافته در جهت تحول اساسی این فرودگاه استفاده نمایند و امیدواریم در آینده نزدیک با ایجاد پروازهای مستمر و پایدار شاهد توسعه هر چه بیشتر این استان باشیم .
وی در ادامه سخنان خود به معرفی پتانسیل های موجود در استان و همچنین دسترسی استان به سیستم حمل و نقل ترکیبی پرداخت و تصریح کرد : فرودگاه اراک در دورسوم سفر توانسته است مصوبات بسیار خوبی را کسب نماید که از آن جمله می توان به تطویل باند و توسعه عوامل پروازی ، پروژه روشنایی باند ، پروژه جایگاه سوختگیری دائم و همچنین تامین نیروی انسانی مورد نیاز فرودگاه اشاره نمود .
شعبانی فرد در پایان اذعان داشت : سامانه VOR فرودگاه اراک با تلاش فنی متخصصین ایرانی حاصل گردیده و این سیستم در نوع خودش بی نظیر است و امیدواریم در آینده بتوانیم پروازهای شهرهای همجوار را نیز پوشش دهیم .
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها