Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: بهره برداري بهينه از ظرفيت صنعت سنگ در شهرستان محلات

استاندار مرکزی در آیین آغاز به کار نمایشگاه بین المللی سنگ ایران که در شهر نیم ور محلات برگزار شد، گفت: نعمت ارزشمند سنگ از جمله نعمت های خداوند در این منطقه است که باید بهره برداری بهینه از این صنعت در منطقه به عمل آید.

سید علی آقازاده با اشاره به اهمیت صنعت سنگ، اظهار کرد: این منطقه دارای منابع فراوان و غنی در حوزه سنگ است که باید برای استفاده درست و اصولی از این منابع برنامه ریزی صحیحی انجام داد.

وی تصریح کرد: صادرات سنگ از ایران در مقایسه با سایر کشورها از قیمت تمام شده بیشتری برخوردار است که باید دلایل این موضوع مهم از سوی کارشناسان مورد بحث و کارشناسی قرار گیرد و موانع موجود در این راه شناسایی و برطرف شود تا شاهد کاهش قیمت تمام شده و افزایش صادرات محصول باشیم.

استاندار مرکزی خاطر نشان ساخت: یکی از دلایل و مشکلات حوزه سنگ این منطقه، به فرسوده بودن تجهیزات و ماشین آلات موجود در کارخانجات مربوط می شود که رفع این مشکل نیازمند همکاری و تعامل دو سویه میان فعالان اقتصادی و مسئولان مرتبط است.

مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در این مراسم بیان کرد: در راستای اعتلای فرهنگ ایرانی و استفاده از سنگ‌های منطقه، عملیات احداث نخستین مسجد تمام مرمر دنیا در شهر نیم ور محلات در دستور کار قرار دارد.

محمد حلاجیان اظهار کرد: نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران با هدف معرفی صنعت سنگ و با شرکت 400 شرکت داخلی و خارجی از امروز کار خود را در محلات آغاز کرده و این دوره با افزایش ۲۰ درصدی حضور شرکت‌کنندگان و استقبال کم‌نظیر کشورهای خارجی روبرو بوده که از جمله ویژگی‌های نمایشگاه است.

مدیر اجرایی نمایشگاه سنگ ایران با بیان اینکه این نمایشگاه تاکنون با ۱۱ کشور مختلف تفاهم‌نامه همکاری امضا کرده، بیان داشت: ارتقا در بخش بین‌المللی از اهداف بلندمدت و توسعه فضای نمایشگاهی و ایجاد مراکز تخصصی سنگ از برنامه‌های آتی نمایشگاه است.

گفتنی است دهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران صبح امروز با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس انجمن سنگ ایران، خانه معدن ایران، استاندار مرکزی و جمعی دیگر از مسئولان در محلات گشایش یافت.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها