Portal_background_image

بهره برداري از 89 پروژه عمراني و اقتصادي در خمين/استاندار:راهبرد مقابله با جنگ اقتصادي دشمن اتحاد ملي است

آقازاده استاندار مرکزی در نشست با منتخبین شهرستان خمین ، گفت:راهبرد مقابله با جنگ اقتصادی دشمن انسجام ملی و کنار گذاشتن اختلافات داخلی است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:حل مشکلات اقتصادی کشور نیازمند آرامش و پرهیز از افتراق است و همه باید در حفظ منافع ملی ید واحد باشند.

وی اظهارداشت: اگرچه شرایط کنونی برای دولتمردان و مردم دشوار است اما نباید منفعل بود و باید با برنامه و در سایه وحدت در رفع موانع و حل مشکلات کوشید.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: نیاز فعلی کشور هماهنگی و انسجام قوای سه گانه در رفع مشکلات است و به همین منظور باید قوانین دست و پاگیر در حوزه صنعت و تجارت اصلاح و به روز رسانی شود تا موانع تولید یکی پس از دیگری کمرنگ شود.

آقازاده به عزم راسخ دولت برای توسعه، رونق اقتصادی،درآمدزایی و ایجاد اشتغال در زادگاه معمار کبیر انقلاب نیز اشاره کرد و گفت: طرح های خوبی در خمین اجرا شده و در هفته دولت مورد بهره برداری قرار گرفته است.

استاندار مرکزی افزود: طرح های دیگری نیز در دست اجرا است که در طول سال به بهره برداری می رسند و شماری نیز تا نیمه سال آینده تکمیل می شود.

وی بیان کرد: این طرح ها تاثیر بسزایی در رونق اقتصادی، افزایش درآمد، ایجاد اشتغال و توسعه زادگاه امام راحل می گذارند.

استاندار مرکزی گفت: یکی از این طرح های زیر بنایی در خمین جاده خمین به شازند است که این طرح در شورای توسعه استان مطرح و اعتباری برای اجرای مطالعات آن مصوب شده و انجام آن در رونق اقتصادی و گردشگری این شهرستان نقش کلیدی دارد.

آقازاده عنوان کرد: با وجود مشکلات و تنگناهای اقتصادی کارهای بزرگی در کشور برای توسعه و رونق اقتصادی در حال اجرا است.

وی با تقدیر از فعالان اقتصادی بخش خصوصی خمین در صنعت، کشاورزی و خدمات، افزود: کارآفرینان به عنوان رکن مهم تولید مورد حمایت جدی قرار می گیرند.

استاندار مرکزی افزود: برای حمایت بیشتر از بخش خصوصی و فعالان اقتصادی لازم است قوانین اصلاح و مترقی شوند تا شتاب در اقدامات متناسب با شرایط روز و تحریم ها باشد.

** بهره برداری از 89 طرح عمرانی و اقتصادی در خمین

 این طرح های در زمینه عمرانی، آموزشی، اجتماعی و اقتصادی است که برای ساخت و تکمیل آن ها در مجموع یکهزار و 14 میلیارد ریال اعتبار از محل منابع ملی و استانی هزینه شده است.

۱۵ فقره از این طرح ها مربوط به دستگاه های اجرایی، ۱۹ طرح ها مربوط به شهرداری، ۱۶ مورد در حوزه انرژی الکتریکی و ۱۸ طرح مربوط به بخشداری ها و دهیاری ها بوده است.

20 طرح آبرسانی به روستاها از خط انتقال سد کوچری به خمین نیز از دیگر طرح های بهره برداری شده با حضور استاندار مرکزی است.
بهره برداری از این طرح های عمرانی و اقتصادی در مجموع برای 140 نفر در خمین اشتغال مستقیم و 300 اشتغال غیر مستقیم فراهم می کند.

عملیات اجرایی 6 طرح خدماتی و اقتصادی نیز به مناسبت هفته دولت با حضور استاندار مرکزی در خمین آغاز شد که برای این طرح ها 550 میلیارد ریال سرمایه گذاری می شود.

عملیات اجرایی مجتمع خدماتی، فرهنگی امام خمینی (ره) یکی از این طرح ها بود که به صورت نمادین با حضور استاندار مرکزی کلید خورد. 

برای راه اندازی این مجتمع 420  میلیارد ریال از محل اعتبارات شهرداری و آستان امام خمینی (ره) سرمایه گذاری می شود.

این مجتمع در مساحت 13 هزار و 833 متر مربع براساس معماری سنتی ایرانی اسلامی و با کاربری اداری، تجاری،خدماتی و فرهنگی ساخته می شود.

در این طرح 2 راسته بازار، فضای اداری، مجموعه فرهنگی شامل سینمای چهار بعدی، بازارچه سنتی، اتاق های تفریحی و اقامتی، رستوران، فضای سبز و مهمانسرا در نظر گرفته شده است.

بهره برداری از مجتمع تجاری فرهنگی امام خمینی(ره) اقدام موثری در راستای توسعه گردشگری شهرستان خمین در کنار بیت تاریخی امام راحل است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها