Portal_background_image

بهره برداري از 81 طرح عمراني و اقتصادي در شهرستان ساوه/ استاندار: كاهش نرخ بيكاري شهرستان ساوه در سال آينده به زير پنج درصد

آقازاده استاندار مرکزی در جریان بهره برداری از طرح های اقتصادی شهرستان ساوه ، گفت: با بهره برداری از طرح های اقتصادی در دست اجرا تا نیمه نخست سال آینده،‌ نرخ بیکاری این شهرستان به کمتر از پنج درصد کاهش می یابد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: نرخ بیکاری در ساوه 6 و نیم درصد است اما با آغاز بهره برداری از طرح های اقتصادی در زمینه های مختلف تولیدی، ‌کشاورزی،‌ صنعتی و خدماتی حدود 2 درصد از نرخ بیکاری کاسته می شود.

وی با یادآوری بهره برداری از 81 طرح عمرانی،‌ صنعتی، ‌خدماتی و کشاورزی در شهرستان ساوه در ایام الله دهه فجر،‌ گفت: این طرح ها در مجموع با یک هزار و 900 میلیون ریال اعتبار به اجرا رسیده و زمینه اشتغال پایدار برای حدود 800 تن از جوانان ساوجی را فراهم کرده است.

آقازاده ادامه داد: در هفت روز سپری شده از ایام دهه فجر،‌630 خانواده شهید و ایثارگر در استان مرکزی مورد دیدار مسئولان استان قرار گرفته که اقدامی ارزشمند و بی سابقه محسوب می شود.

استاندار مرکزی، برخورداری 14 روستای شهرستان ساوه از نعمت گاز طبیعی را به عنوان یکی دیگر از طرح های ارزشمند دهه مبارک فجر در ساوه عنوان کرد و گفت: توانمندی ها و ظرفیت های اقتصادی و صنعتی ساوه نیز مورد بازدید قرار گرفت.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی و بهره برداری از 81 طرح مختلف در ساوه افزود: این طرح ها با اعتباری بالغ بر 190 میلیارد تومان اعتبار انجام و 800 شغل ثابت در این شهرستان ایجاد شده است.

آقازاده همچنین به بازدید از واحد آلومینیوم پارس و بهره برداری از 2 کارخانه داروسازی و تولیدی لوازم خانگی اشاره کرد.

وی اظهار کرد: کارخانه تولید لوازم خانگی در شهر صنعتی کاوه که با 100 میلیارد ریال سرمایه گذاری بهره برداری شد، 52 قلم لوازم خانگی را در دست تولید دارد که نمونه بارزی از اجرای اقتصاد مقاومتی است.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها