Portal_background_image

استاندار مطرح كرد: بهره برداري از 609 پروژه عمراني و اقتصادي با اعتبار 819 ميليارد تومان در هفته دولت

آقازاده استاندار مرکزی در آیین بیست و یکمین جشنواره استانی شهید رجایی و گرامیداشت هفته دولت و روز کارمند در اراک، گفت: در هفته دولت 609 پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتبار 819 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: در هفته دولت عملیات اجرایی تعداد 100 پروژه نیز با اعتبار 220 میلیارد تومان  آغاز می شود.

وی با اشاره به افتتاح و کلنگ زنی 709 پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتبار 1040 میلیارد تومان در هفته دولت ،بیان کرد: طرح های تدارک شده برای هفته دولت امسال با وجود تنگناهای اقتصادی نسبت به سال قبل 9 درصد بیشتر است و این مهم به دلیل هدفگذاری و راهبری نیازهای استانی و مدیریت صحیح منابع رخ داده است.

استاندار مرکزی ادامه داد:کارگزاران دولت با وجود همه تنگناها می کوشند بهترین خدمات را ارائه داده و انتظارات مردم را پاسخگویی کنند.

آقازاده اضافه کرد: مراجعات به دستگاه های دولتی بر اساس آمار رسمی کشور حدود پنج میلیون در روز است این کارگزاران دولتی باید به این حجم زیاد پاسخگویی کنند.

وی عنوان کرد: نیروی انسانی ماهر و متخصص سرمایه دولت است و در این راستا باید برنامه ریزی ها روز به روز تقویت شود.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: رشد صادرات غیرنفتی کشور و استان مرکزی در پنج سال گذشته چشمگیر بوده و با وجود تمام کاستی ها روند امور در حوزه اقتصادی استان مرکزی نسبت به سال گذشته مطلوب تر رقم خورده است.

آقازاده یادآور شد: اتفاقات مطلوبی در شرکت هپکو اراک به عنوان یکی از واحدهای دارای مشکل در حاد رخ داده و امید است تا پایان سال جاری شرایط موثر در خطوط تولید این واحد صنعتی پایدار شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش بر تقویت روحیه نشاط به جامعه تاکید کرد و افزود: کارمندان در این راستا نقش مهمی دارند و باید با اخلاقمداری و احترام به ارباب و رجوع در این خصوص نقش آفرینی کنند.

استاندار مرکزی بیان کرد: رسیدگی به مطالبات کارمندان و توجه به محرک های رشد فردی و سازمانی آنان از تکالیف مهم حلقه مدیریتی استان مرکزی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی نیز در این آیین گفت: تسهیل در خدمات اداری و حذف نظام کاغذبازی از برنامه های مهم دولت است و باید در این راستا کوچک سازی دولت و چابکی نیروی انسانی محور باشد.

فرخی افزود: کارکرد نظام اداری باید روز به روز تقویت شده و سطوح رضایتمندی و خدمات در این مجموعه افزایش یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی ادامه داد: توسعه دولت الکترونیک نقش موثری در کم شدن فساد در بدنه دولت و افزایش رضایتمندی مردم دارد که باید این مهم مورد توجه ویژه قرار گیرد.

فرخی اظهار کرد: مطالعات عمیق علمی به منظور مسئه شناسی نظام اداری امری ضروری است.

وی تصریح کرد: دستگاه های اجرایی باید در بخش های مدیریتی از جوانان و بانوان به صورت هوشمندانه و برمبنای شایسته سالاری بهره ببرند و این مهم تا حدی در استان مرکزی مورد توجه قرار گرفته اما هنوز با شرایط مطلوب فاصله وجود دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی افزود: آموزش نقش موثری در ارتقا و اثربخشی کارمندان دارد که این بخش باید بر اساس نیاز و دانش روز مورد توجه قرار گیرد و میز خدمت و دفاتر پیشخوان دولت نیز باید به صورت جدی در بدنه دولت رعایت شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان نیز ضمن قرائت بیانیه بیست و یکمین جشنواره شهید رجایی این استان گفت: شهیدان رجایی و باهنر نمونه بارز انسان های صبور و فداکار هستند و کارمندان باید در عمر خدمتی خود از رویه و منش آنان الگوگیری کنند.

یادگاری افزود: هفته دولت فرصت ارزشمندی برای ارزیابی عملکرد کار مدیران و کارمندان است.

گفتنی است در این آیین سه نفر از کارمندان دستگاه های اجرایی استان مسائل و مشکلات این قشر را مطرح کردند و از دستگاه های برتر جشنواره شهید رجایی تجلیل شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها