Portal_background_image

بهره برداري از 27 طرح اقتصادي و خدماتي در شهرستان دليجان/ استاندار: حمايت از سرمايه گذاري بخش خصوصي گامي موثر در جهت تحقق اقتصاد مقاومتي

آقازاده استاندار مرکزی همزمان با سومین روز از دهه فجر در آیین بهره برداری از طرح های عمرانی ، اقتصادی و خدماتی شهرستان دلیجان، گفت: جذب سرمایه گذار و تکیه بر ظرفیت های بخش خصوصی بخش مهمی از گفتمان اقتصاد مقاومتی است که مدیران دستگاه های اجرایی باید با جدیت به آن عمل نمایند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: تسهیل امور برای کارآفرینان و شناسایی و بسترسازی برای جذب سرمایه گذاران در نقاط مختلف استان در اولویت قرار گیرد و مسئولان و مدیران باید این مهم را با حساسیت دنبال کنند.

استاندار مرکزی بیان کرد: مسئولان سربازان تحقق اقتصاد مقاومتی هستند و استان مرکزی در زمره استان های پیشرو در جذب سرمایه گذاران خصوصی است.

فرماندار دلیجان نیز در این آیین گفت: دلیجان رتبه سوم سرمایه گذاری صنعتی را در استان مرکزی دارد و پنج درصد از مجموع سرمایه گذاری صنعتی این استان متعلق به دلیجان است.

محمد کردی افزود: اکنون هشت هزار و 385 نفر در صنایع این شهرستان به کار اشتغال دارند. 

فرماندار دلیجان اظهارکرد: مجتمع تولیدی الیاف پلی استر دلیجان در زمره بزرگترین مجموعه های تولیدی خاورمیانه است به طوری که صادرات 20 درصد از الیاف پلی استر کشور در این شهرستان انجام می شود. 

کردی در خصوص توانمندی دلیجان در تولید عایق رطوبتی گفت: واحدهای تولید عایق رطوبتی این شهرستان بیش از 70 درصد نیاز کشور در این بخش را تولید می کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: 12 میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک دارایی برای بهسازی راه امامزاده زبیده خاتون و چهار بانده کردن محور نراق اختصاص یافته که با تحقق این میزان اعتبار جاده امامزاده زبیده خاتوان تا نیمه سال آینده مورد بهره برداری قرار می گیرد.

گفتنی است در سومین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی، 6 طرح اقتصادی، عمرانی و خدماتی با حضور استاندار مرکزی و مسئولان محلی در دلیجان بهره برداری شد.

شرکت تولید قیر و ایزوگام با ظرفیت تولید سالانه 20 هزار تن، واحد صنعتی تولید کننده الیاف پلی ایستر با ظرفیت تولید 12 هزار تن در سال، طرح تصفیه خانه آب شهر دلیجان، طرح مخزن 500 متر مکعبی شهر نراق و ساختمان شورای اسلامی شهر نراق از جمله این طرح ها است.

برای اجرا و تکمیل 27 طرح  در شهرستان دلیجان 370 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی، ملی و آورده بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است. 

 این طرح ها شامل هشت طرح صنعتی، پنج طرح کشاورزی، یک طرح آموزشی و مابقی نیز طرح های عمرانی، خدماتی و زیر بنایی است. 

 با بهره برداری از این طرح های اقتصادی 110 فرصت شغلی پایدار مستقیم در این شهرستان فراهم شده است. 

 سه طرح صنعتی تولید قیر، عایق رطوبتی و الیاف پلی استر از جمله های طرح های شاخصی است که ظرفیت تولید سالانه 20 هزار تن و 12 هزار تن را دارند. 

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها