Portal_background_image

استاندار مركزي: بهره برداري از طرح توسعه واحدهاي بوتادين پتروشيمي شازند ارمغان برجام است

آقازاده استاندار مرکزی در آیین بهره برداری از طرح توسعه سیستم کنترل واحدهای بوتادین و پلی بوتادین پتروشیمی شازند، گفت: بهره برداری از واحد توسعه سیستم کنترل بوتادین و پلی بوتادین پتروشیمی شازند، ارمغان ارزشمند برجام و موفقیت دولت در مناسبات بین المللی است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: در  اثر رفع برخي تحريم ها بواسطه برجام، واحد توسعه سيستم كنترل بوتادين و پلي بوتادين  پتروشیمی شازند  با هزينه ٥٠ ميليارد تومان امروز بطور رسمی بهره برداری شد.

وی افزود:  این سیستم از یک شرکت فن آور خارجی وارد شده که اگر توافق برجام شکل نمی گرفت، بی شک ورود این فناوری امکان پذیر نبود.

آقازاده ادامه داد: صادرات 300 میلیون دلاری شرکت پتروشیمی شازند در سال جاری نیز از اثرات برجام است که هدفگذاری سال آینده باید بر مبنای 500 میلیون دلار باشد.

استاندار مرکزی بیان کرد: با وجود تنگناهای اقتصادی و وجود برخی تحریم ها، کشور در مسیر توسعه قرار دارد و هر روز به اهداف و منویات رهبر معظم انقلاب نزدیک می شویم.

آقازاده در نشست با مدیر عامل و مدیران شرکت پتروشیمی شازند نیز اظهار کرد: اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی به صورت عملی در آمار و کارنامه دستگاه ها  مشهود است ،کشور در مسیر توسعه و تلاش برای اجرایی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی  حرکت می کند و این پاسخ محکمی به تحریم هاست .

استاندار مرکزی گفت:  وجود 400 هکتار فضای سبز در مجموعه پتروشیمی و شهر مهاجران نشان از ملزم بودن این شرکت به تعهدات اجتماعی دارد که این مهم نقش موثری در کنترل آلایندگی ایفا می کند.

وی با اشاره به اینکه برای نگهداری و توسعه این فضای سبز باید آب مورد نیاز تامین شود، ادامه داد: پتروشيمي سالانه ٦.٥ ميليون مترمكعب مصرف آب دارد كه تمامي آن از دشت شازند برداشت مي شود و با ادامه خشكسالي ها و افت سطح آب زيرزميني بايد از پساب استفاده شود.

آقازاده اظهار کرد: پتروشیمی و دیگر صنایع استان باید فعالیت های بانکی، نیروی انسانی و خرید اقلام مورد نیاز شرکت را از ظرفیت های داخل استان تامین کنند.

استاندار مرکزی گفت: سازمان امور مالياتي متاسفانه مسير درستي را دنبال نمي كند و با اقدامات غير كارشناسي  مشكلاتي براي پتروشيمي و پالايشگاه ها ايجاد كرده است و علیرغم نبود بدهي مالياتي در پتروشيمي شازند مشكلات بسياري برای این شرکت ايجاد شده است در صورتي كه با تدبير مي توان مشكلات را رفع كرد، نباید به جاي يافتن راه حل صورت مسئله را پاك کرد.

آقازاده خاطر نشان کرد:  مجتمع پتروشیمی  شازند و صنایع استان مورد حمایت جدی استان و استانداری  هستند و تلاش در جهت رفع مشکلات صنایع اولویت مهم استان است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند نیز گفت: در 2 سال گذشته 580 نیروی انسانی با اولویت شهرستان شازند و استان مرکزی در این شرکت جذب شده است.

ولدخانی افزود: با وجود ظرفیت صادرات در پتروشیمی، تامین نیاز شرکت های داخلی در دستور کار است و امسال 450 هزار تن انواع محصولات این شرکت که 51 درصد کل محصولات است، به شرکت های داخلی تزریق شد.
وی اظهار کرد: در راستای عمل به تعهدات اجتماعی پتروشیمی، ساخت یک بیمارستان با 160 تخت بستری با هزینه ای بالغ بر 400 میلیارد ریال در دستور کار است که در صورت واگذاری زمین در شازند یا مهاجران، عملیات ساخت انجام می شود.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند، سهم بیمه کارکنان این واحد را 225 میلیارد ریال دانست و گفت: طرح جامع آب و پساب شرکت پتروشیمی تهیه شده است و در مرحله انتخاب پیمانکار قرار دارد.

گفتنی است استاندار مرکزی در اين بازديد ضمن بهره برداری از طرح توسعه سیستم کنترل واحدهای بوتادین و پلی بوتادین پتروشیمی شازند،  به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری  در  محوطه  این شرکت اقدام به كاشت نهال كرد. 

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها