Portal_background_image

استاندار در ديدار با مردم روستاي خسروبيگ: بهره برداري از۴۳ طرح عمراني در كميجان هديه دولت به مردم است

آقازاده استاندار مرکزی همزمان با سومین روز از هفته دولت در دیدار با مردم روستای خسروبیگ بخش میلاجرد شهرستان کمیجان، گفت : بهره برداری از ۴۳ طرح عمرانی و اقتصادی همزمان با سومین روز از هفته دولت در شهرستان کمیجان هدیه دولت به مردم این خطه است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: برای ایجاد و تکمیل این طرح ها در مجموع ر ۲۹۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

وی ادامه داد: بهره برداری از این طرح ها برای ۴۶۴ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در شهرستان کمیجان به همراه داشته است.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: راه اندازی طرح تولید پاکت های آبمیوه و شیر پاستوریزه با حجم سرمایه گذاری  ۳۰۰ میلیارد ریال از جمله مهمترین طرح های به بهره برداری رسیده در شهرستان کمیجان است که از محل آورده بخش خصوصی در شهرستان ایجاد شده است.

آقازاده افزود: پیش بینی می شود تا چهار طرح تولیدی مناسب دیگر توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی تا پایان امسال در کمیجان ایجاد شود.

وی ادامه داد: بهره برداری از این طرح ها رونق تولید، اقتصاد و توسعه اشتغال را در کمیجان به همراه دارد.

استاندار مرکزی نیمه کاره ماندن سالن ورزشی  بخش میلاحرد را از جمله مشکلات مردم این خطه دانست گفت: این طرح به مدت ۱۰ سال به صورت نیمه کاره باقی مانده بود که اکنون با تلاش مسئولان شهرستانی و استانی عملیات اجرایی این طرح در حال اجرا است.

 آقازاده گفت: اجرای این طرح با ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی در دست پیگیری است  و پیش بینی می شود بهره برداری از آتا پایان امسال آغاز شود.

وی ادامه داد: امید می رود که با تقسیم اعتبارات فرمانداری به صورت مناسب عقب ماندگی های شهرستان کمیجان در زمینه آب، برق و اینترنت حل شود.

طرح تولید کاغذ چند لایه اسپتیک پاکت آبمیوه در زمینی به مساحت ۱۲ هزار متر مربع و زیر بنای چهار هزار متر مربع با ظرفیت تولید پنج هزار تن در سال با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال از محل آورده بخش خصوصی در شهرک صنعتی کمیجان به بهره برداری رسید.

با آغاز به کار این واحدبرای ۶۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال زایی شده است.

 مرحله دوم طرح بلوار همدان به طول ۷۵۰ متر، عرض ۳۵ متر، حجم زیرسازی و آسفالت ۱۷ هزار و ۲۵۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال با حضور استاندار مرکزی به بهره برداری رسید.

گفتنی است سالن ورزشی دبیرستان دخترانه معصومیه نیز در سفر استاندار به شهرستان کمیجان به بهره برداری رسید.
این طرح با زیر بنای ۴۱۷ متر با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی و استانی اداره کل نوسازی مدارس ایجاد و تکمل شده است.

یک واحد مسکن مددجو بهزیستی نیز با حضور استاندار در شهر میلاجرد از توابع شهرستان کمیجان به بهره برداری رسید.این واحد مسکونی با اعتباری بالغ بر ۷۴۰ میلیون ریال در زمینی به مساحت ۱۵۰ مترمربع و زیربنای ۸۵ مترمربع ساخته شده است.

شرکت تولیدی انواع ظروف یک بار مصرف میلاجرد صنعت نیز با حضور استاندار مرکزی به بهره برداری رسید.
این شرکت تولیدی در زمینی به مساحت یک هزار و ۵۰۰ مترمربع و زیربنای ۸۰۰ مترمربع به بهره برداری رسیده است.برای بهره برداری از این شرکت تولیدی ۵۰  میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل سرمایه گذاری های بخش خصوصی و تسهیلات بانکی تامین شده است.با بهره برداری از این کارخانه برای ۱۸ نفر به صورت مستقیم و ۲۰ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است.

استاندار مرکزی همچنین در سفر به شهرستان کمیجان از خانواده.شهید جاوید الاثر «علیرضا حسنی بزچلویی» دیدار کرد.
شهید والامقام علیرضا حسنی بزچلویی نهم فروردین سال ۴۴ در محله عیسی آباد کمیجان متولد شد و تاریخ یازدهم اسفند سال ۶۲ در عملیات خیبر در جزیره مجنون شهید شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها