Portal_background_image

استاندار: بهبود شرايط مجتمع‌هاي بين‌راهي نياز پايه در استان مركزي است

آقازاده استاندار مرکزی در کارگروه امور زیربنایی استان مرکزی گفت: بهبود و توسعه امکانات رفاهی و پذیرایی در مجتمع‌های بین راهی و استراحتگاه‌های جاده‌ای نیاز پایه در این استان است که با توجه به شرایط جغرافیایی و ترافیک بالای مسیرهای ارتباطی باید اصلاحات لازم در این راستا اعمال شود.

سید «علی آقازاده»   افزود: هیچ یک از جاده‌های این استان از مجتمع رفاهی و خدماتی آبرومند برخوردار نیست که این در شان نام و آوازه سرزمین آفتاب نبوده و نیازمند عزمی جهادی در تغییر شرایط موجود است. 

وی ادامه داد: ضعف در زیرساخت‌های رفاهی و خدماتی جاده‌ای استان به‌دلیل مشکلات در حوزه برنامه‌ریزی و اجرا و نبود سرمایه‌گذار است و می‌طلبد که دستگاه‌های متولی با راهکارهای موثر به مسئله ورود کرده و در بازه زمانی مناسبی برای حل مشکلات این بخش بکوشند. 

استاندار مرکزی بیان کرد: جاده‌های این استان با تردد سالانه بیش از ۱۵۰ میلیون  خودرو در زمره پنج استان پرترافیک کشور محسوب می‌شود و ترمیم زیرساخت‌های رفاهی و خدماتی در مسیرهای ارتباطی با مشارکت بخش خصوصی اجتناب‌ناپذیر است. 

آقازاده اظهار داشت: شماری مجوز ساخت مجتمع‌های خدماتی و رفاهی  در استان مرکزی صادر شده که  هیچ یک از آن‌ها به ثمر نرسیده  و دستگاه‌های متولی مکلف هستند که  دلایل این امر را شناسایی و برای جبران مسایل زمین مانده فعالیت مضاعفی داشته باشند. 

وی گفت: افرادی که مجوز ساخت مجتمع‌های رفاهی بین راهی دریافت می‌کنند باید انگیزه و بنیه مالی لازم را داشته باشند و در مسیر ساخت و ساز از حمایت لازم بهره‌مند شوند تا حقوق متقاضی واقعی پایمال نشده و مردم نیز از مزایای آن بهره‌مند شوند. 

استاندار مرکزی تاکید کرد: افرادی که متقاضی دریافت مجوز مجتمع‌های رفاهی بین‌راهی هستند باید بدانند که مجموعه مدیریتی استان نسبت به واگذاری زمین، پرداخت تسهیلات و ارائه خدمات آب، برق، کار و تلفن در اسرع وقت اقدام می‌کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز گفت: مشکل بسیاری از اراضی استان نداشتن سند و قولنانه‌ای واگذار کردن است که این مهم مراودات اقتصادی و انجام برنامه‌های عمرانی را با چالش مواجه کرده که باید در این خصوص چاره اندیشی شود.

«مهدی زندیه وکیلی» افزود: زندیه وکیلی افزد: دستگاه‌های متولی باید نسبت به ارایه مجوزهای لازم در خصوص محصور سازی اراضی کشاورزی به شرط تفکیک نکردن اقدام کنند.

۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه‌های روستایی تشکیل داده است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها