Portal_background_image

استاندار: بهبود ايمني راه‌ها نياز زيرساختي در استان مركزي است

آقازاده استاندار مرکزی در آیین آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح آشتیان - راهجرد، گفت: بهبود ایمنی راه‌ها و کیفیت تردد در حوزه برون‌شهری این استان نیاز مهم و زیرساختی است و با اولویت دنبال می‌شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: استان مرکزی در مسیر اصلی تردد شمال به جنوب و شرق به غرب کشور واقع شده و نیاز است که امکانات زیرساختی در حوزه تردد جاده‌ای با برنامه‌ای هدفمند تقویت شود.

وی توضیح داد: عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح آشتیان - راهجرد در راستای رفع نقاط حادثه‌خیز و کاهش حوادث رانندگی استان کلید خورده و برای این طرح پیگیری گسترده‌ای از سوی مسئولان استانی و نماینده مردم مردم در مجلس شورای اسلامی انجام شده است.

استاندار مرکزی افزود: ۵۰ میلیارد ریال منابع مالی از محل اعتبارات ملی برای اجرای این طرح اختصاص یافته است که ۳۲ میلیارد ریال برای اجرای طرح و ۱۸ میلیارد ریال نیز به‌منظور تکمیل طرح صرف خواهد شد.

آقازداده ادامه داد: این تقاطع غیرهمسطح به طول ۳۰ متر، دهانه ۱۰ متر و ارتفاع پنج متر و نیم اجرا می‌شود که با زیربار ترافیک رفتن آن حوادث رانندگی درجاده  قم - اراک  و دوراهی آشتیان - راهجرد کاهش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به برگزاری کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دافاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان ، این تقاطع با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، نمایندگان و مسئولان به نام تقاطع«شهدا» نام گرفت.

استاندارمرکزی افزود: ستون‌های این تقاطع غیرهمسطح تا ابتدای زمستان مستقر می‌شود وبهره‌برداری رسمی از آن تا پایان سال آتی خواهد بود.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان نیز در این آیین گفت: عملیات اجرایی این طرح با پیگیری های مسئولان استان آغاز شده و بهبود کیفی این راه از مطالبات مردم است.

 حسینی افزود:  با توجه به وقوع حوادث رانندگی در این جاده ایجاد تقاطع غیرهمسطح برنامه ای اولویت‌دار و مهم است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها