Portal_background_image

استاندار مركزي: بسيج نهادي مردمي بر پايه اعتقادات و باورهاي ديني است

زمانی قمی استاندار مرکزی در همایش شکوه هجرت که در محل استانداری برگزار شد، گفت: بسیج نهادی مردمی بر پایه اعتقادات و باورهای دینی است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: بسیج با برگزاری اردوهای هجرت و ایجاد قرارگاه سازندگی با مجموعه ای از جنس مردم  برای رفع مشکلات آنها تلاش می کند و وظیفه دولت و ارکان کشور است که به این نهاد مقدس کمک کنند تا رشد و نمو لازم را داشته باشد.

وی با بیان اینکه با همدلی می توان بسیاری از مشکلات را مرتفع نمود، تصریح کرد: همه مدیران بخصوص دستگاههای اجرایی ذی ربط، فرمانداران و بخشداران  باید همکاری لازم را با بسیج داشته باشند.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش قدرت انعطاف را ویژگی بارز انقلاب اسلامی برشمرد و اظهار کرد: قدرت انعطاف انقلاب اسلامی توانست با نشان دادن  و استقرار مسیرهایی موجبات سربلندی اسلام و کشور را فراهم نماید و برای تحقق اهداف بزرگ نهادسازی کند.

وی بیان کرد: پس از  پیروزی انقلاب اسلامی نظم مدنی با چالش‌های متعددی مواجه بود؛ اما ساختار برآمده از انقلاب اسلامی توانست خط‌مشی‌هایی کارآمد در برابر این مسائل اتخاذ کند و در نتیجه نظم مورد نظر خود را در جامعه جایگزین سازد.

وی بیان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نهاد های جدیدی از جمله جهاد سازندگی ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره)  با توجه به محتوای دینی و سپردن کار به خود مردم برای اداره امور کشور  تشکیل شد.

استاندار مرکزی تصریح کرد:  پس از پیروزی انقلاب اسلامی با شکل گیری نهاد های امنیتی ، تامین امنیت برای همه مردم  با هر طرز فکر و سلیقه ای امری لازم و ضروری تلقی شد در حالیکه  قبل از پیروزی انقلاب اسلامی  فقط حفظ امنیت حاکمان مطرح بود و مورد توجه قرار می گرفت.

گفتنی است در این همایش سرهنگ پاسدار محسن گلشن زاده معاون هماهنگ کننده سپاه روح الله  نیز سخنانی را بیان کرد و در پایان از پنج نفر از فعالان اردوهای جهادی و اقتصاد مقاومتی با اهداء لوح، تجلیل شد. 
 معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها