Portal_background_image

استاندار مركزي: بر انسداد محورهاي مواصلاتي فرعي و كنترل محورهاي اصلي استان تاكيد كرد

استاندار مرکزی در نشست قرارگاه پدافند زیستی استان بر انسداد محورهای مواصلاتی فرعی و کنترل محورهای مواصلاتی اصلی با هماهنگی پلیس راه و نیروی انتظامی تاکید کرد و افزود: شناسایی راههای اضافی و کنترل مبادی ورودی و خروجی در دستور کار قرار گیرد و استمرار تعطیلی مراکز آموزشی و ورزشی نیز مورد تاکید قرارگاه زیستی استان است.

سیدعلی آقازاده  مرکزی که از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با اعضای پدافند زیستی شهرستان های استان برگزار شد به بررسی وضعیت اقدامات در حوزه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا پرداخت و اظهار کرد: آخرین گزارشات دریافتی از روند شیوع بیماری کرونا در ساوه حاکی از شیب صعودی شیوع این بیماری است اما خوشبختانه آهنگ این شیب صعودی کندتر شده است و امروز شرایط بهتری در این شهرستان که آمار بالای مبتلایان را دارد حاکم است.

وی بیان کرد: از ابتدای شیوع این بیماری وضعیت ساوه نگران کننده بود اما خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته وضعیت بهتر شده است و امیدواریم با ادامه سیاست های پیشگیرانه روند ابتلا کاهش یابد.

استاندار مرکزی در ادامه با تاکید بر ایجاد محدودیت در جابجایی مسافرین بویژه شهرستان‌های همسایه استان قم نظیر ساوه، دلیجان، آشتیان، تفرش و اراک شد و افزود: اعمال این محدودیت از همه فرمانداران و ستادهای شهرستانی مطالبه می‌شود. باید با جدیت این موضوع تا آخرین روز اجرای طرح که مشخص نیست چه روزی باشد پیگیری و محدودیت ‌ها اجرایی شود.

وی تصریح کرد: در تعطیلات نوروزی نیز باید محدودیت جابجایی در حمل‌ونقل برون شهری عملیاتی شود و با حساسیت دوچندان سیاست‌های نظارتی اعمال شود. همچنین تست از مسافرین و تشدید اقدامات کنترلی با انجام غربالگری از دیگر برنامه‌هایی است که باید با جدیت پیگیری شود.

آقازاده بر انسداد محورهای مواصلاتی فرعی و کنترل محورهای مواصلاتی اصلی با هماهنگی پلیس راه و نیروی انتظامی تاکید کرد و افزود: شناسایی راههای اضافی و کنترل مبادی ورودی و خروجی در دستور کار قرار گیرد و استمرار تعطیلی مراکز آموزشی و ورزشی نیز مورد تاکید قرارگاه زیستی استان است.

وی بر فعالیت مراکز نقاهتگاهی با توجه به بهبود یافتن حال بیماران نیز تاکید کرد و افزود: در شرایطی که روند وضعیت جسمی بیماران رو به بهبود است انتقال بیماران به نقاهتگاه در دستور کار حوزه سلامت قرار گیرد.

استاندار مرکزی در ادامه گفت: تاکنون بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر در استان مرکزی که یک سوم جمعیت استان را تشکیل می‌دهد، غربالگری شده‌اند و امیدواریم طی روزهای آینده تمامی جمعیت استان غربالگری شوند.

وی با تاکید بر اینکه استان مرکزی در حوزه غربالگری یکی از استان های موفق کشور است، گفت: همچنین غربالگری و ضدعفونی نقاط آلوده مورد تاکید قرارگاه زیستی است. متاسفانه حضور یک خانواده در شهرستان دلیجان منجر به آلوده شدن یکی از نقاط و حتی جانباختن یک نفر شده است که قرارگاه‌های زیستی شهرستان‌ها باید به محض اطلاع از نقاط آلوده نسبت به غربالگری و ضدعفونی اقدام کنند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها