Portal_background_image

برگزاري نشست مجمع نمايندگان استان با حضور وزير كشور و استاندار مركزي

با حضور رحمانی فضلی وزیر کشور، زمانی قمی استاندار مرکزی و قائم مقام وزیر در امور مجلس و استانها در وزارت کشور نشست مجمع نمایندگان استان برگزار شد.

 اعضای مجمع نمایندگان این استان در نشست با وزیر کشور بر بازنگری در ضریب تخصیص اعتبارات ارزش افزوده شهرهای استان تاکید کردند و عدالت محوری در تقسیم سهم هر شهر و شهرستان را خواستار شدند.

 استان مرکزی علاوه بر شهرستان های 12گانه، 33 منطقه شهری نیز دارد که سهم و اثربخشی هر کدام در رونق تولید، مهاجرپذیری، ترکیب جمعیتی و تحمیل گرانی و تناسب های پولی و مالی متغیر است و می طلبد با بازنگری سهم هرکدام، شرایط بهتری در عدالت تقسیم اعتبارات ارزش افزوده برای استان رقم بخورد. در نشست اعضای مجمع نمایندگان و مسئولان ارشد اجرایی استان مرکزی با وزیر کشور این مهم مطرح شد و قرار است ارزیابی و بازنگری برای هر منطقه استان متناسب با شرایط و شاخص های بومی در اسرع وقت انجام شود.

رسیدگی به مشکلات صنعت برای حفظ تولید و اشتغال خواسته دیگر مجمع نمایندگان استان مرکزی از وزیر کشور بود که در راستای تقویت و حمایت از تولیدات داخلی و جلوگیری از تشدید مشکلات واحدهای تولیدی بزرگ استان مطرح شد.

تهیه مواد مورد نیاز صنایع از داخل استان، استفاده از نیروهای بومی در این صنایع و جلوگیری از به کارگیری کارگران غیرمجاز در صنایع برای افزایش تولید، رونق اقتصادی و افزایش اشتغال از دیگر خواسته های مجمع نمایندگان استان مرکزی از وزیر کشور بود.

 نمایندگان استان در این نشست همچنین در مقوله مالیات و اثربخشی و سهم هزینه ای آن برای هر منطقه از استان تاکید ویژه کردند.

 توجه کارشناسی به مباحث تقسیمات کشوری با ابعاد استان مرکزی و ارتقای مناطق ،دیگر خواست نمایندگان استان مرکزی در این نشست بود و قول مساعد ارزیابی تقاضاها در این زمینه داده شد و موارد اختلافی با استان های همجوار نیز مورد ارزیابی و حل مشکل قرار گرفت.

 تقسیم بندی حوزه های شهری، روستایی و ارتقای برخی روستاها به شهر و منطقه در تمامی حوزه های انتخابیه استان مرکزی، ایجاد پاسگاه در برخی مناطق استان برای افزایش هرچه بیشتر امنیت در این مناطق از دیگر خواسته های مجمع نمایندگان استان مرکزی از وزیر کشور بود که با ایجاد 2 پاسگاه جدید در استان موافقت شد.

در پی نشست مجمع نمایندگان این استان با وزیر کشور، 50 میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارات سرمازدگی باغات و مزارع این استان اختصاص یافت، این بودجه از محل ستاد بحران کشور و در نامه ای رسمی از سوی وزیرکشور برای ترمیم خسارات سرمازدگی باغداران و بهره بردارن استان مرکزی در سال زراعی جاری اختصاص یافته است.

گفتنی است مجمع نمایندگان استان مرکزی در یک ماه اخیر پنج نشست با معاون اول رئیس جمهوری، وزاری بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، ورزش و جوانان ،معاون وزیر نیرو و وزیر کشور در راستای رفع مشکلات استان داشته که تصمیمات اتخاذ شده در پیشبرد محرک های توسعه ای و حل مشکلات اثربخش بوده است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها