Portal_background_image

استاندار در نشست ستاد اربعين استان مطرح كرد: برگزاري مراسم اربعين تبلور هماهنگي خوب مردم و مسئولان است/ پيش بيني صدور ۷۰هزار ويزا براي زائران اربعين حسيني در استان

آقازاده استاندار مرکزی در نشست ستاد اربعین حسینی استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: برگزاري مراسم اربعين حسینی تبلور هماهنگي خوب مردم و مسئولان است.

آقازاده استاندار مرکزی با اشاره به مشارکت خوب مردم در برگزاری مراسم اربعین بعنوان بزرگترین اجتماع جهانی، اظهار کرد:  هماهنگی خوب بین مردم و مسئولان در برگزاری مراسم اربعین می تواند در خیلی از کارهای بزرگ ملی و فرا ملی مورد توجه قرار گیرد.

استاندار مرکزی ابراز کرد: با حضور و مشارکت بیشتر مردم، کسب تجربیات، اقدامات ستاد اربعین حسینی استان و تلاش های فرمانداران امسال شاهد  برنامه ریزی بهتری نسبت به سال گذشته برای برگزاری مراسم اربعین حسینی هستیم.

وی بیان کرد: با پیگیری‌های انجام شده امسال کار بزرگی در استان با هدف ایجاد شرایط آسان برای زائران اربعین حسینی انجام شد که استقرار دفتر کنسولگری عراق در استان برای صدور ویزا بود و البته استان‌های همجوار نیز از این شرایط استان مرکزی بهره مند شدند.

وی افزود: تاکنون حدود ۴۰ هزار ویزا از طرف این دفتر برای متقاضیان صادر شده و ۵۰۰۰ نفر هم برای دریافت ویزا در نوبت هستند و پیش بینی می‌شود امسال برای اربعین ۶۰ تا ۷۰ هزار ویزا در استان مرکزی صادر شود.

آقازاده با اشاره به اینکه استقرار کنسولگری عراق در اراک برای صدور ویزا از جمله موفقیت های استان در موضوع اربعین حسینی به شمار می رود، خاطرنشان کرد: همه این اقدامات به برکت حضور مردم و همکاری مردم است، هزینه و اعتبارات دولتی در برابر این کار بزرگ بسیار ناچیز است و حضور و کمک های مردمی در ایام اربعین بسیار اثرگذار است.

استاندار مرکزی گفت: فرمانداران شهرستان های تابعه استان به ویژه در اراک، ساوه و شازند باید تمهیدات لازم را برای خدمت رسانی مطلوب به زائرین اربعین حسینی فراهم سازند.

وی گفت: تامین امنیت زائران نیز از موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد  لذا باید در این زمینه  تمهیدات لازم توسط اداره کل راهداری، نیروی انتظامی، راهور ناجا، فرمانداری ها و شورای تامین در نظر گرفته شود.

آقازاده گفت:  زائران بدون روادید از مرزها برگشت داده می شوند لذا این امر باید به خوبی به از طریق فرمانداران، اعضای ستاد و رسانه ها به  مردم اطلاع رسانی شود . 

فتح اله حقیقی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی اظهار کرد: در پیاده‌روی اربعین مأمور اتحاد و انسجام اسلامی هستیم و با ارتقا و حفظ مقوم های وحدت نباید اجازه سو استفاده دشمنان فراهم شود

 حقیقی با اشاره به اقدامات و تلاش هاس اعضای ستاد اربعین گفت:اقدامات و زحمات همه دست اندرکاران ستاد اربعین قابل تقدیر شایسته است  و کلیه اقدامات به صورت منسجم صورت گرفته است.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی اضافه کرد :  برنامه ریزی و تمهیدات لازم  با مرکزیت ستاد اربعین استان و با هدف مدیریت هزینه و خدمات رسانی بهتر وسریع تر از موازی کاری جلوگیری و اقدامات بصورت متمرکز و با محوریت مردمی صورت گرفته است. 

حقیقی جانشین ستاد اربعین استان گفت : ا مسال برای رفاه حال زائران استان مرکزی با پیگیری مدیریت ارشد استان صدور روادید در دفتر موقت کنسولی عراق در اراک انجام می‌شود

وی با تاکید بر اینکه زائران در پیاده‌روی اربعین مأمور اتحاد و انسجام اسلامی هستند تصریح کرد : با نمایش وحدت و انسجام در ایام اربعین دشمن و بیگانگان اجازه سو استفاده به خود را نخواهند داد.

 جانشین ستاد اربعین استان و معاون استاندار مرکزی اظهار داشت : عملکرد دستگاه ها در اربعین و نحوه خدمات رسانی، توسط کمیته بازرسی و ارزیابی عملکرد، نظارت و ارزیابی می شود و تدابیر ویژه برای تأمین امنیت زائران در ستاد اربعین استان و شهرستان ها با آمادگی کامل دستگاه ها و نهادهای مربوطه در راستای تردد آسان و رفاه زائران اربعین حسینی اتخاذ شده است

فتح اله حقیقی ادامه داد : با اقدامات صورت گرفته در زمینه حمل و نقل زائرین در استان مشکلی وجود ندارد. باید در بحث بازگشت زائرین نیز تمهیدات لازم و ویژه اندیشیده شود.

گفتنی است در این نشست معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی نیز سخنانی را بیان کرد و فرمانداران نیز از اقدامات انجام شده گزارشی را ارائه نمودند.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها