Portal_background_image

استاندار مركزي: برون‌سپاري وظايف براي چابك‌سازي حوزه دولتي ضروري است

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای راهبری توسعه مدیریت استان، گفت: برون‌سپاری وظایف دستگاه‌های اجرایی راه نجات حوزه دولتی و تقویت رسالت اصلی این بخش در ابعاد نظارتی و سیاستگذاری است.

 آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: بسیاری از کشورها تجارب موفقی را در راستای برون‌سپاری وظایف دستگاه‌های اجرایی دارند که باید از آن‌ها بهره کافی برد.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی در چارت خود با کمبود نیرو انسانی مواجه هستند و نیاز است که تصمیم جدی در ترمیم مشکلات این بخش در استان گرفته شود.

استاندار مرکزی گفت: ۹۰ درصد بودجه کشور صرف هزینه جاری از جمله پرداخت حقوق می‌شود و  با ادامه این رویه دولت ظرف سه سال آینده فقط توان پرداخت هزینه‌های جاری از جمله حقوق کارکنان را دارد و از فعالیت در امور زیربنایی و عمرانی باز می‌ماند.

آقازاده افزود: دولت با کم شدن سه و نیم میلیون کارمند باید برون‌سپاری وظایف را عملیاتی کند هرچند کمبود نیروی انسانی به دستگاه‌های اجرایی فشار وارد می‌کند اما این شرایط موقت است.

وی اظهار داشت: باید دستگاه‌های اجرایی استان که در اجرای وظایف سازمانی به‌علت کمبود نیرو با مشکل مواجه هستند شناسایی شوند و مکاتبه برای آن‌ها  با دستگاه‌های کشوری انجام می‌شود.

استاندار مرکزی گفت: استقرار دولت هوشمند و دولت الکترونیک می‌تواند بستر مناسبی برای ارایه خدمات با کمترین نیروی انسانی باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استان مرکزی نیز گفت: از سال ۸۴ تا ۹۲ شمار زیادی از نیروهای انسانی  استان ترک قرار داد شده‌اند اما اجازه جذب داده نشده و بدنه کارشناسی به شدت در حال تضعیف شدن است.

 فرخی افزود: تداوم این رویه بدنه کارشناسی و مدیریتی دستگاه های حکومتی را به شدت تهدید می‌کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: لازم است سازمان اداری استخدامی اجازه برگزاری آزمون برای جذب نیرو را بدهد زیرا از سال ۸۸ تاکنون آزمون در استانداری مرکزی برای جذب برگزار نشده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی گفت: ۳۲ هزار نیرو انسانی در ۷۴ دستگاه اجرایی استان اشتغال دارند که آموزش و پرورش با ۳۲ هزار نفر بیشترین حجم نیرو را شامل می‌شود.

 یادگاری افزود: ۷۳ درصد از نیروی انسانی استان تحصیلاتشان کارشناسی و بالاتر است و ۳۳ درصد نیز۱۰ تا ۲۰ سال سنوات خدمت دارند.

وی اظهار داشت: از نظر ترکیب استخدامی ۶۵ درصد نیروهای استان مرکزی رسمی و پیمانی و بقیه کارمعین و قرارداد کارگری هستند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی گفت: در میانگین کشوری به ازای هر ۳۵ نفر یک نفر کارمند باید جذب شود که این آمار در استان به ازای هر ۴۵ نفر یک کارمند است.

یادگاری افزود: نیروی انسانی دستگاه‌های استان مرکزی بازنشسته شده‌اند اما نیرو جدید جایگزین نشده است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها