Portal_background_image

استاندار مركزي تاكيد كرد: برنامه ريزي در جهت رونق صادرات محصولات گلخانه اي

آقازاده استاندار مرکزی در حاشیه بازدید از مجتمع گلخانه ای مهرگان امان آباد ، گفت: تلاش و برنامه ریزی در جهت رونق صادرات محصولات گلخانه ای استان امری ضروری است .

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  ایجاد بازارهای صادراتی برای محصولات گلخانه ای  در کشورهای همسایه باید رویکرد مهم دولت، تولید کنندگان، تعاونی ها و اتحادیه ها باشد.

وی افزود: عرضه محصولات گلخانه ای نسبت به تقاضا بیشتر است لذا ایجاد بازارهای صادراتی در فروش این محصولات و ارز آوری  برای کشور نقش مهمی ایفا می نماید.

استاندار مرکزی بیان کرد: با صادرات محصولات گلخانه ای نوسان قیمت ارز نیز  تاثیر گذاری کمتری بر تولیدات گلخانه ها خواهد داشت و مانع  از فروش محصولات زیر قیمت تمام شده می شود.

آقازاده گفت: مجموعه دولت در استان وظیفه دارد مسیر و شرایط را برای تولید کنندگان فراهم کند و تولید کنندگان نیز تمام تلاش خود را برای تولید محصولات صادرات محور و ایجاد بازارهای صادراتی بکار گیرند.

وی گفت: موضوع صادرات محصولات گلخانه ای به ویژه در امان آباد و همچنین بررسی و رفع مسائل و مشکلات این گلخانه بعنوان دستورکار جدی و ضروری اولین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: شهرک گلخانه ای امان آباد با 102 گلخانه فعال و در حدود 43 هکتار فضای سرپوشیده گلخانه ای در سطح کشور مطرح است و افتخار استان مرکزی است لذا باید در جهت رفع مشکلات زیرساختی این شهرک تلاش شود.

گفتنی است در این نشست برای تامین آب این گلخانه یک چاه آب بعنوان رزرو در نظر گرفته شد و مسائل و مشکلات این گلخانه از جمله  تامین برق، گاز ، خط مخابراتی ، آسفالت و تسهیلات بانکی مورد بررسی قرار گرفت و در جهت رفع آنها تصمیماتی اتخاذ شد. 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها