Portal_background_image

معاون استاندار: برنامه ريزهاي كارآمد نيازمند آمارگيري تحليلي است

فرخی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان ، گفت: برنامه ریزی های کارآمد به آمارگیری تحلیلی و کارشناسی نیاز دارد و ارایه صرف آمار بدون تجزیه و تحلیل اثربخش نیست.

فرخی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اظهار کرد: آمارهای صحیح علمی ابزاری کارآمد برای مدیران است تا با استفاده از همه ظرفیت ها سیاست گذاری و برنامه ریزی در بخش های مختلف را انجام دهند.

وی  بیان کرد: داده های آماری بنیادی ترین اصل برای برنامه ریزی محسوب و این مقوله مهمترین شاخص برای مدیریت کارآمد قلمداد می شود. 

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گفت: آمارهای ارایه شده از کاهش موالید نیازمند حساسیت و پیگیری بیشتری است چرا که رهبر معظم انقلاب در قالب سند جمعیت در 14 سرفصل بر افزایش زاد و ولد در کشور تاکید فرمودند.

فرخی افزود: باید علت کاهش موالید در استان با وجود این سند مورد بررسی قرار گیرد و نقاط ضعف و قوت نیز با جدیت پیگیری شود.

وی اظهار داشت: آمار ارایه شده مبنی بر اینکه، 88 هزار زوج نابارور هرسال به جمع خانواده های بی فرزند کشور اضافه می شود، نیازمند بررسی کارشناسانه و تجزیه و تحلیل پژوهشی است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری  در ادامه گفت: زندگی بهتر فرد، در گرو زندگی مناسب دیگران است و برای دستیابی به این مهم، افراد نیکوکار از دارایی، وقت و داشته های خود برای آسایش دیگران می گذرند.

فرخی با یادآوری کمک خیران به بهزیستی استان افزود: مردم باید بدانند کمک هایی که به نهادهای حمایت می کنند اثر بخش است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز گفت: 6 درصد جمعیت کشور، بالای ۶۵ سال سن دارند و این نرخ در استان مرکزی ۱۱ درصد است.

وی اظهارداشت: تعداد افراد فوتی در برخی از شهرستان های استان ۲ برابر متوسط کشوری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: میزان مرگ و میر در اثر حوادث به ویژه سوانح جاده ای در استان مرکزی همچنان بالا است و شمار افراد فوتی در استان به علت بیماری های قلبی و عروقی نسبت به متوسط کشور پایین تر است.

وی اظهارداشت: ۱۳ درصد علت فوت در استان بیماری سرطان است که از متوسط کشوری بیشتر است.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: ۷۹ میلیارد و ۶۳۳ میلیون ریال در ۶ ماه امسال به این نهاد حمایتی؛ کمک های نقدی و غیر نقدی شده است.

امینی  افزود: خیران همکاری مطلوبی با بهزیستی استان دارند و اکنون ساختمان نیمه کاره شیرخوارگاه اراک با همکاری خیران درحال بازسازی است.

وی اظهارداشت: ۳۴۸ مرکز غیر دولتی شامل مهدکودک، موسسات خدماتی، مرکز اقامتی، توانبخشی و کلینیک ترک اعتیاد زیر نظر بهزیستی استان فعالیت دارند.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: 2 هزار و 140 مسکن ویژه معلولان از سال 90 همزمان با آغاز نهضت ساخت مسکن ویژه معلولان در این استان ساخته شده است.

گفتنی است در این نشست سند سجلی از حضرت آیت الله « آقاشیخ محمد سلطان محمدی » از مفاخر ارزشمند استان مرکزی رونمایی و از برخی خیران حوزه مشارکت های استان هم تجلیل شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها