Portal_background_image

بررسي مشكلات كشاورزان استان مركزي با حضور وزير جهاد كشاورزي/ حجتي تاكيد كرد:توسعه توليدات كشاورزي گلخانه اي در استان مركزي

وزیر جهاد کشاورزی در دیدار با استاندار مرکزی و مجمع نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی ، گفت: لازم است زمینه توسعه تولیدات کشاورزی گلخانه ای در استان مرکزی فراهم شود.

حجتی وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: نهاده های دامی مورد نیاز کشور به اندازه کافی تامین شده است و هیچ گونه محدودیت و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

حجتی ابراز کرد: خوشبختانه با تدابیر انجام شده و حمایت دولت، نهاده های دامی به میزان مورد نیاز واحدهای دامپروری و مرغداری های سراسر کشور تامین است و یک سیستم نظارت و کنترل دقیقی بر روند توزیع آن وجود دارد.

وی افزود: توسعه گلخانه ها نیز یکی از سیاست های وزارت جهاد کشاورزی است که نقش مهمی در افزایش تولید، اشتغال و صادرات دارد.

وزیر جهاد کشاورزی یکی از قابلیت های استان مرکزی را توسعه گلخانه ها عنوان کرد و افزود: لازم است زمینه توسعه تولیدات کشاورزی گلخانه ای در استان مرکزی فراهم شود.

وی با اشاره به خسارت های ناشی از سیل در برخی از استان های کشور، گفت: در مناطقی که فعالیت های آبخیزداری صورت گرفته بود شاهد خسارت کمتری بودیم و ضروری است فعالیت های آبخیزداری در کشور افزایش یابد.

مهندس حجتی، رویکرد بیمه در کشاورزی را بیمه حمایتی دانست نه تجاری و گفت: باید تلاش کنیم سقف پرداخت بیمه به کشاورزان آسیب دیده افزایش یابد.

همچنین در این نشست، نمایندگان شهرستان های استان مرکزی، مسائل و مشکلات و توانمندی های کشاورزی استان را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

  تامین نهاده های دام و طیور از قبیل سویا، کود شیمیایی و سویا و توزیع مناسب سموم، حمایت از خارج کردن سهام دولت در صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی، تامین اعتبارات لازم برای تکمیل طرح های آبخیزداری و شروع طرح های جدید در این حوزه به منظور پیشگیری از سیلاب های مخرب و رفع مشکلات اتحادیه تعاون روستایی استان،افزایش اعتبارات اجرای رفع تداخلات اراضی مورد اختلاف در روستاها، تامین اعتبار لازم برای اجرای روش های نوین داربستی باغات انگور و‌ انجام کمک های فنی اعتباری برای درختچه های تاک، رفع مشکلات اساسی بیمه محصولات کشاورزی و افزایش سهمیه گوشت و مرغ برای استان مرکزی از درخواست ها و مسائل مطرح شده توسط مدیران استان مرکزی  در دیدار با  وزیر جهاد کشاورزی بود.


 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها