Portal_background_image

با حضور استاندار در نشست ستاد اقتصاد مقاومتي انجام شد؛ بررسي مسائل و مشكلات 7 واحد توليدي و صنعتي شهرستان آشتيان

آقازاده استاندار مرکزی در هفدهمین نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مشترک با شهرستان آشتیان که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد ضمن بررسی مسائل و مشکلات 7 واحد تولیدی و صنعتی از احداث شهرک تخصصی تولید قطعات پلاستیکی خودرو در این شهرستان خبرداد.

آقازاده استاندار مرکزی  گفت: ارزش افزوده صادرات غیر نفتی کشور در هفت ماه نخست سال جاری، بالغ بر 27 میلیارد دلار است.

استاندار مرکزی اظهار کرد: از مجموع درآمد صادرات غیر نفتی کشور تا پایان مهرماه سال جاری تنها، هفت میلیون دلار به حساب دولت وارد شده و امید است که مابقی منابع نیز در بازه زمانی مناسب واریز شود. 

وی اظهارداشت: سهم استان مرکزی از محل صادرات غیر نفتی 600 میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه رشد داشته است.

استاندار مرکزی ادامه داد: هفت میلیارد دلار درآمد حاصل از صادرات غیر نفتی نیز صرف واردات کالا از کشورهای مختلف شده است.

آقازاده استاندار مرکزی در حاشیه این نشست در گفتگو با خبرنگاران نیز گفت: در این نشست مسائل و مشکلات بخش خصوصی با حضور فعالین این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: ایجاد یک شهرک قطعات خودرو با مساحت 35 هکتار توسط بخش خصوصی در این نشست مطرح و مقرر شد  با انجام مراحل اداری آن در آینده نزدیک شاهد آغاز عملیات اجرایی این شهرک باشیم.

آقازاده بیان کرد:آشتیان شهرستانی است با صنعت پاک که توسعه صنعتی آن باید بدون آلودگی های زیست محیطی و همسو با تولیدات حوزه بهداشتی و درمانی باشد.

وی درخصوص صادرات فلزات از جمله روی نیز گفت: در شهرستان آشتیان هم اکنون سالانه یک هزار تن روی تولید می‌گردد اما مشکلات صادرات وجود دارد،  که در این نشست مقرر شد با وزارت صنعت و معدن و تجارت و حوزه معاونت معدن مذاکره شود و این ممنوعیت صادرات تا جایی که نیاز داخلی را تامین می‌کند رفع گردد و مازاد بر آن اجازه صادرات داشته باشد.

استاندار مرکزی بیان کرد: افزایش محدوده قانونی شهر آشتیان از جمله تصمیمات این نشست بود که بدین منظور کارگروهی در حوزه معاونت عمرانی استانداری تشکیل می شود و تصمیمات در نهایت باید به تائید شورای عالی شهرسازی برسد.

وی افزود: با توجه به افزایش قیمت زمین و مسکن در یکی دو سال اخیر و اینکه در شهر آشتیان شرایطی باید ایجاد شود که مهاجرت معکوس گردد، افزایش محدوده شهر آشتیان نیاز است.

آقازاده بر تقویت و توسعه صنعت گردشگری در آشتیان تاکید کرد و گفت: باید تمهیداتی انجام شود که  سرمایه گذاران حوزه توریسم و گردشگری  بتوانند از مزایا و تسهیلات دولتی در این زمینه استفاده کنند .

وی افزود: در این نشست طرح احداث یک هتل مورد بررسی قرار گرفت و قرار شد با بهره گیری از  تسهیلات و همکاری دستگاه های اجرایی در احداث آن تسریع شود.

استاندار مرکزی نرخ بیکاری شهرستان آشتیان را حدود 6 و نیم درصد عنوان کرد و گفت: در شهرستان آشتیان حدود 400 نفر فاقد شغل هستند که با توجه به آینده فعالیت های اقتصادی در این شهرستان تا چند سال آینده مشکل بیکاری در شهرستان آشتیان مرتفع خواهد شد.

آقازاده بیان خاطر نشان کرد: امیدواریم تصمیمات گرفته شده برای اقتصاد صنعتی و کشاورزی شهرستان آشتیان موثر باشد و موجب رونق اقتصاد این شهرستان شود.

گفتنی است در این نشست اجرای طرح توسعه شرکت مدرن، واحد تولید فراورده های تزریقی پزشکی، شرکت تولیدی و صنعتی آوا پزشک، شرکت ذوب روی ایجرود، شرکت نیکنان صنعت تولید الکل ژلاتینی، واحد تولیدی روستای زرنوشه، طرح های حوزه میراث فرهنگی، طرح های کشاورزی تولید بذر گندم پاد بذر مورد بررسی قرار گرفت .

 

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها