Portal_background_image

سخنگوي وزارت كشور خبر داد؛ بررسي آخرين اقدامات در مديريت بيماري كرونا در استان هاي مختلف در نشست رحماني فضلي با معاونين وزارت كشور/ تصويب راهكارهاى تمركز بر كنترل خروجي ها در هر يك از استان ها/ برنامه ريزي براي پيشگيري از تعطيلي مترو، اتوبوسراني و پايانه ها

سید سلمان سامانی؛ معاون هماهنگی و سخنگوی وزارت کشور، گفت: در دومین نشست حوزه های هفتگانه وزارت کشور با موضوع بررسی آخرين وضعيت استانداری ها در روند مدیریت بیماری کرونا که عصر شنبه با حضور وزیر کشور برگزار شد، مقرر گردید تمام استانداری ها به منظور کنترل و پیشگیری از شیوع بیماری به ساير استانهاى کشور مطابق دستورالعمل مربوطه از تمام ظرفیت ها برای کنترل دقیق خروجی هاى استان استفاده کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور،  دکتر سامانی افزود: کنترل خروجی های استانی با تأمین تجهیزات توسط ستاد ملی مدیریت کرونا، همراهى بسيج و جمعيت هلال احمر و با هماهنگی استانداران در سراسر کشور صورت خواهد پذیرفت.


سخنگوی وزارت کشور خاطر نشان کرد: همچنین با توجه به برخی نگرانی ها و دغدغه های غیر ضروری ایجاد شده در یکی دو روز اخیر، تاكيد شد، همه اقدامات قرارگاه ایجاد شده از سوی ستاد کل نیروهای مسلح، با هماهنگی کمیته اجتماعی، امنیتی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و بر اساس پروتکل های مصوب دنبال شود.

معاون هماهنگی وزارت کشور ادامه داد: در نشست دکتر رحمانی فضلی با متولیان ارشد حوزه های هفتگانه تخصصی وزارت کشور همچنین مقرر گردید با برنامه‌ریزی مناسب ضمن رعايت بيشتر اصول بهداشتى و دستورالعملهاى ابلاغ شده، از تعطیلی متروها، اتوبوسرانی ها و پایانه‌های مسافری درون شهری و برون شهری خودداری شود.

سید سلمان سلمانی با تاکید بر ضرورت صیانت از سلامت فضای روانی جامعه و اهمیت برخورد بازدارنده در خصوص انتشار و بازنشر اخبار جعلی و شایعات مخرب، خاطر نشان کرد:  در نشست وزارت کشور، مقرر گردید؛ مصادیق مطالب جعلی و شایعات مخرب منتشر شده، متناسب با دایره اثرگذاری مورد بررسی جدی قرار گرفته و موضوع از طريق مراجع قضایی دنبال و برخورد قانونی لازم انجام شود.

سخنگوی وزارت کشور افزود: معاونین وزارت کشور در نشست امروز خود با دکتر رحمانی فضلی چالش‌های موجود در زمینه جذب نیروی درمانی جدید برای استانها در قالب‌های پیمانی یا قراردادی را برسى كردند كه مقرر شد ظرف یک هفته آینده موضوع تعیین تکلیف شده و به همراه نحوه توزیع این ظرفیت در استانها جهت تصمیم گیری نهایی ارائه شود.

دکتر سامانی ادامه داد: همچنین مقرر گردید بمنظور ایمن‌سازی فعالیت مشاغل مختلف، پروتکل های لازم متناسب با شرایط و اقتضائات هر یک از مشاغل در سطح استان ها، از طریق دانشگاههای علوم پزشکی و با هدایت و نظارت استانداران تدوین و ابلاغ شود.

سخنگوی وزارت کشور با تاکید مجدد بر اهمیت و ضرورت حضور همه مردم در خانه به جز در شرایط ضروری، گفت: در نشست وزارت کشور بر انعکاس شایسته و گسترده اقدامات خیرین و مشارکت کنندگان در روند مدیریت بیماری کرونا و همچنین درمان بیماران، و بعلاوه اعمال سیاست های تشویقی منجر به ترغیب مردم برای باقی ماندن در خانه از طریق رسانه ملی تاکید شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها