Portal_background_image

آقازاده مطرح كرد: برخورد با متخلفان دانه درشت اقتصادي در اولويت قرار گيرد/ كالاهاي اساسي كشور تا 2 سال آينده تامين شده است

آقازاده استاندار مرکزی در نشست ستاد تنظیم بازار استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: برخورد قاطع با دانه درشتان اقتصادی و افرادی که اقدام آنان بر بخش های اقتصادی تاثیر گذار است در اولویت کار اداره کل تعزیرات حکومتی استان قرار گیرد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: باید برخورد قاطع با افراد کلانی که اقداماتشان بر اقتصاد استان تاثیر می گذارد و جابجائی آنها میلیاردها تومان پول را جابجا می کند ، در اولویت قرار گیرد.

وی بیان کرد: همه تلاش باید برای برخورد با متخلفان اقتصادی و کاهش فشار بر کسبه و بازاریان به کار گرفته شود.

استاندار مرکزی گفت: با تمهیداتی که در کشور انجام شده است کالاهای اساسی و استراتژیک مردم از جمله برنج، گندم، جو، نهاده های کشاورزی و ... برای دو سال آینده مردم تامین شده است و فقط در محصول گندم ما بیش از پنج میلیون تن ذخیره داریم لذا از این بابت جای نگرانی نیست.

آقازاده ابراز کرد: ایران در تامین بخشی از خوراک دام و طیور با مشکلاتی همراه بود که اقلام مذکور خریداری شد و در مراحل انتقال به سوی بنادر ایران است.

استاندار مرکزی ادامه داد: جهاد کشاورزی استان مرکزی مکلف است که تا 2 هفته آینده نیازهای مردادماه در خصوص نهادهای دام، طیور و کشاورزی را تهیه و در انبارها ذخیره سازی کند.

وی بیان کرد: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی باید برنامه ریزی برای برگزاری نشست ویژه رسیدگی به مسائل و مشکلات کامیون داران این استان را در اولویت قرار دهد.

استاندار مرکزی گفت: بیشتر مشکلات کامیون داران تامین لاستیک و باتری خودرو است، در شهرستان های اراک، ساوه و خمین نمایندگی های عرضه لاستیک های وارداتی وجود دارد که لیست این نمایندگی ها باید تهیه شود و نظارت و کنترل بر قیمت لاستیک های وارداتی در این استان امری ضروری است.

آقازاده  با تاکید بر برگزاری منظم نشست های ستاد تنظیم بازار استان، گفت: مدیران و مسئولان باید از منافع مردم حمایت کنند و بر بازار به صورت لحظه ای نظارت داشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی در این نشست گفت: شناسایی مشکلات اقتصادی و پیچیدن بهنگام نسخه های درمانی برای ترمیم مشکلات در راس امور استان قرار دارد.

فرخی افزود: بسیاری از مشکلات اقتصادی به دلیل نبود نظارت صحیح بر بازار رخ داده و انتظار است مسئولان با حساسیت ویژه ای نظارت بر بازار را دنبال کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز در این نشست گفت: بر اساس مصوبات ستاد تنظیم بازار کشور استانداران مسئولیت راهبری ستاد تنظیم بازار هر استان را برعهده دارند و روسای سازمان صنعت، معدن و تجارت به عنوان دبیر این ستاد روند امور را پی می گیرند.

محمدرضا حاجی پور افزود: 76 قلم کالای مورد نیاز مردم استان مرکزی روزانه بررسی و رصد و گزارش آن به سازمان حمایت از مصرف کننده ارسال می شود.

وی توضیح داد: در 2 هفته گذشته بیشتر قیمت ها در این استان با ثبات همراه بوده است.

گفتنی است در نشست ستاد تنظیم بازار استان مرکزی در خصوص مسائل و مشکلات حاکم بر بازار بحث و تبادل نظر شد و مقرر شد این ستاد هر هفته برای بررسی وضعیت بازار تشکیل نشست دهد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها