Portal_background_image

استاندار مركزي تاكيد كرد: برجسته سازي ظرفيت هاي گردشگري استان براي گردشگران

آقازاده استاندار مرکزی در نشست ستاد اجرائی خدمات سفر استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: ظرفیت های گردشگری استان مرکزی باید برجسته سازی و این استان به مقصد گردشگران تبدیل شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: استان مرکزی ظرفیت های مناسبی در ابعاد مشاهیر، اماکن، مناظر طبیعی و اقامتی دارد، بنابراین این استان در داشته های فرهنگی و تاریخی در کشور برجسته است.

وی اظهار کرد: وجود بیت تاریخی حضرت امام خمینی (ره) در خمین ،غار زیبای نخجیر اثر بی بدیل و زیبا در خاورمیانه، آبگرم شهرستان محلات، اماکن تاریخی ساوه و آثار و ابنیه تاریخی اراک از داشته های فرهنگی استان است که برای گردشگران نوروزی قابل تامل است.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه استان مرکزی با توجه به آزاد راه ها و قرار گرفتن در مسیر 10 استان کشور؛ استانی عبوری محسوب می شود ،گفت: اداره کل میراث فرهنگی استان باید برای تبدیل استان مرکزی به استان مقصد گردشگری برنامه ریزی داشته باشد.

آقازاده افزود: مسئولان مربوطه امکاناتی را در استان فراهم کنند تا خانواده ها برای 48 ساعت حضور در استان، برنامه ریزی بازدید از اماکن طبیعی، تاریخی و گردشگری استان را تدارک ببینند.

استاندار مرکزی تصریح کرد:  تصمیمات اخذ شده در جلسه ستاد سفر، حداکثر تا روز دوشنبه به تفکیک وظایف، به ادارات و  دستگاه های مرتبط ابلاغ شود و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز بر این امر و اجرای مصوبات نظارت داشته باشد.

وی ادامه داد: جلسات ستاد خدمات اجرائی سفر در استان  تاپایان سال جاری هر هفته با مسئولیت معاون هماهنگی امور عمرانی برگزار شود و در شهرستانها نیز  فرمانداران تا پایان سال هر هفته یک جلسه ستاد سفر را به منظور هماهنگی بیشتر برگزار کنند و تصمیمات اتخاذ شده را به ستاد مرکزی منعکس نمایند.

آقازاده اظهار کرد: بار سنگین فعالیت ها در تعطیلات نوروزی برعهده نیروی انتظامی است که در داخل شهرها حافظ جان و مال مردم هستند و در محورهای برون استانی نیز خدمات رسانی می کنند.

استاندار مرکزی گفت: بزرگترین خدمات در ایام تعطیلات نوروزی، کمک به کاهش تلفات ناشی از سوانح جاده ای است که همه مسئولان می بایست برای تحقق این مهم بکوشند

  
آقازاده افزود: کاهش آمار تلفات جاده ای یکی از اهداف ستاد سفر استان است و برای انجام آن لازم است همه امکانات استان، بسیج شود.    
وی در ادامه اظهار کرد: تمام تلاش ها ظرف 2 تا سه هفته باقی مانده تا پایان سال، برای راه اندازی بخشی از جاده توره - بروجرد و نصب علائم راهنمایی و رانندگی انجام و موانع و مشکلات مجتمع های بین راهی استان با همکاری فرمانداران رفع شود.

استاندار مرکزی گفت: ستاد تنظیم بازار استان برای کنترل قیمت کالا و خدمات نشست های مستمری را برگزار تا عرضه کالاهای ویژه عید نوروز با کمترین مشکل در اختیار مردم قرار گیرد.

آقازاده افزود: آغاز سال نو با خجسته ترین ماه قمری تقارن پیدا کرده است، بنابراین برگزاری جشن های شادی و نشاط برای خانواده ها پیش بینی شود.

وی اظهار کرد: مردم نیازمند نشاط سالم و تفریحات مناسب هستند بنابراین در تعطیلات نوروز باید کوشید تا در حد امکان خستگی از مردم دور و نشاط جایگزین آن شود.

استاندار مرکزی گفت: نوروز باستانی ایران، آئینی چند صد ساله است که در بسیاری از کشورها به عنوان تغییر و رویداد علمی از آن یاد می شود بنابراین نوروز باید برای همه مردم ایران زمین، خاطره انگیز باشد.

وی، ارایه فهرست کشیک ادارات به استانداری، تعیین مکان اسکان موقت مسافران، نظافت معابر و ورودی و خروجی شهرها را از دیگر موضوعاتی عنوان کرد که باید مورد توجه مسئولان ستاد خدمات سفر استان مرکزی قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز گفت: لازم است در نوروزگاه های تدارک شده که با هماهنگی فرمانداری ها دایر می شوند، علاوه بر معرفی صنایع و سوغات محلی، محصولات اقتصاد مقاومتی برای گردشگران نوروزی عرضه شود.

زندیه وکیلی افزود: ارایه و نصب وایفای رایگان در مکان اسکان یا مناطق در نظر گرفته شده ویژه مسافران نوروزی پیش بینی و اپلیکیشن مورد نظر میراث فرهنگی با هدف معرفی جاذبه های گردشگری ارائه شود.

وی اظهار کرد: ضروری است با تشکیل ستادی در فرمانداری ها، سرویس های بهداشتی و نماز خانه ها به صورت مستمر مورد پایش قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری  گفت: امکانات و خدمات ستاد سفر باید به صورت ویژه در شهرهای گردشگری استان در ساوه، محلات، دلیجان و خمین تدارک شود زیرا این شهرستان ها قطب اصلی گردشگری استان به شمار می روند.

زندیه وکیلی افزود: نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان مرکزی در قبل از سال و حین تعطیلات و پس از تعطیلات برگزار و مصوبات به اطلاع اعضا می رسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: استقرار پایگاه امداد اضطراری در آزاد راه ساوه - همدان به منظور استفاده از خدمات در صورت بروز حوادث جاده ای، پیش بینی شود.

گفتنی است لزوم وجود قاضی کشیک در تعطیلات، تامین منابع مالی در عابربانک ها، نظافت سرویس های بهداشتی و نمازخانه ها، ساماندهی مساجد، رفع موانع برای بازگشت مسافران در روزهای پایانی سال، محدودیت های ترافیکی، انعکاس ظرفیت های گردشگری استان، راه اندازی بازارچه صنایع دستی، اطلاع رسانی در خصوص محل اسکان مسافران نوروزی، رفع کمبود پزشک در مراکز درمانی، حذف سرعت گیرهای غیرضروری از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود.

بهره برداری از بخش هایی از جاده توره - بروجرد که قابل استفاده است و ابلاغ نتایج و تصمیمات ستاد اجرایی خدمات سفر استان از مصوبات این نشست بود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها