Portal_background_image

استاندار مركزي: برجام، فضاي سرمايه گذاري خارجي در استان مركزي را متحول كرد

استاندار مرکزی در شورای اداری استان مرکزی که با حضور رییس جمهوری و دیگر دولتمردان در شهرستان خمین برگزار شد، گفت: برجام، فضای سرمایه گذاری خارجی در استان مرکزی را متحول کرد و سبب رشد چشمگیر آن شد.

 محمود زمانی قمی استاندار مرکزی از مذاکره سرمایه گذاری خارجی برای ساخت نیروگاه 1200 مگاواتی در ساوه خبر داد و گفت: واگذاری زمین این مجموعه نهایی شده است.

وی، همچنین به مذاکره با سرمایه گذار آلمانی برای ساخت کارخانه تولید الیاف شیشه در دلیجان اشاره کرد و گفت: این مجموعه با سرمایه گذاری 40 میلیون یورویی ایجاد می شود و به بهره برداری خواهد رسید.

استاندار مرکزی اضافه کرد: ساخت واحد پالایش پلاسمای خون با سرمایه گذاری 250 میلیون دلاری توسط سرمایه گذار کره ای نیز در دستور کار است که این مجموعه در سطح خاورمیانه بی نظیر خواهد بود.

 وی خاطرنشان کرد: شهرستان های مختلف استان مرکزی نه تنها منزلگاه فرهیختگان، شاعران، ادبیان و دانشمندان است بلکه در عرصه طبیعی و گردشگری نیز از قابلیت های زیادی برخوردار است.

استاندار مرکزی یادآور شد: تولید 1.9 میلیون تن محصولات زراعی، 500 هزار تن محصولات باغی و 400 هزار تن گندم در سال نشان از تلاش و همت جدی این استان در صنعت کشاورزی است.

زمانی قمی ادامه داد: استخراج 33 ماده معدنی مهم، فعالیت 2 نیروگاه برق و وجود واحدهای متعدد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در استان مرکزی نشاندهنده توانایی سرشار در حوزه صنعت است.

وی اظهارکرد: استان های صنعتی کشور از جمله استان مرکزی در زمان جنگ تحریمی بیشترین آسیب را متحمل شدند، علاوه بر آن سیاست های نادرست دولت های قبل بر افزایش مشکلات دامن زد.

استاندار مرکزی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید پیچیده ترین پرونده سیاسی کشور در طول تاریخ را به سرانجام رساند، افزود: توافق هسته ای و برجام فضای جامعه و شرایط اقتصادی را تغییر داد و سبب شد بتوانیم برای پیشرفت ایران بیش از قبل تدبر و تلاش کنیم.

زمانی قمی اضافه کرد: استان مرکزی نیز همچون دیگر استان ها، سعی کرد از فضای مثبت به وجود آمده پس از رفع تحریم ها به خوبی استفاده کند و زمینه رشد و تعالی استان را فراهم سازد.

وی، با اشاره به پرداخت 296 فقره تسهیلات توسط بانک ها به بخشی از صنایع استان، گفت: این میزان تسهیلات بانکی بالغ بر 2500 میلیارد ریال بود که در اختیار مجموعه های آسیب دیده قرار گرفت.

استاندار مرکزی با اشاره به کمبود منابع آبی در این استان، تصریح کرد: خشکسالی های پی در پی، برداشت های غیر اصولی و مدیریت نامناسب در سال های قبل شرایط سختی را برای بسیاری از شهرستان های استان رقم زده است.

زمانی قمی خواستار دستور رئیس جمهوری برای برای بهبود و تامین آب از استان های غربی، زمینه ترسیم افق 20 سال آینده استان شد.

وی، پیشنهاد کرد: آزادراه جنوب به تهران به جای مسیر اراک به سلفچگان، از ساوه به تفرش ساخته شود تا این بخش از استان از بن بست خارج شود.

استاندار مرکزی همچنین خواستار 2 خطه شدن راه آهن قم به اراک شد.
 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها