Portal_background_image

استاندار مركزي در نشست شوراي فرهنگ عمومي استان: براي ساماندهي فضاي مجازي بايد گام هاي اساسي برداشته شود

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای فرهنگ عمومی استان که در محل بیت نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، گفت: برای ساماندهی فضای مجازی باید گام های اساسی برداشته شود.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: اعضای شورای فرهنگ عمومی استان به این نتیجه رسیده اند که فضای مجازی به نوعی رها شده و باید برای ساماندهی این فضا گام های اساسی برداشته شود.

 زمانی قمی تصریح کرد: فضای مجازی بر گرفته شده از فضای جوامع است بنابراین ملت ایران باید در استفاده از امکانات فضای مجازی موازین دین مبین اسلام و آرمان های انقلاب را در نظر داشته باشند. 
وی ادامه داد: مدیریت فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به نحوی که اخلاق و فضای روانی جامعه و حریم خصوصی افراد تهدید نشود، ضرورت دارد.
استاندار مرکزی بیان کرد: هم اکنون در فضای مجازی در مواردی به شخصیت و خانواده افراد توهین می شود و اسرار شخصی افراد به وسیله دوربین های گوشی های همراه در معرض دید عموم قرار می گیرد این در حالی است که نمی دانیم صاحب این وبلاگ ها یا رسانه ها چه کسانی هستند که این مهم وظیفه ما را سنگین تر می کند.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان نیز اظهار کرد: علم و فناوری اطلاعات و از جمله فناوری های موجود در فضای مجازی، با سرعتی شگفت انگیز در حال پیشرفت است و به کارگیری این امکانات با توجه به آثار مختلف اجتماعی و فردی نیازمند برنامه ریزی های کاربردی و کارشناسی از سوی مسئولان مربوطه است. 

وی ادامه داد: برنامه ریزی نکردن از سوی مسئولان فرهنگی و ورود بی مهابای اقشار مختلف به خصوص جوانان و نوجوانان به این فضا، خسارات جبران ناپذیری را به وجود می آورد که نمونه های متعدد آن در زندگی روزمره مردم قابل مشاهده است.

امام جمعه اراک بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران با هیچ نوع توسعه و پیشرفت در زمینه های مختلف مخالف نیست اما فضای مجازی در کشور باید بر اساس آرمان های انقلاب، شهدا، امام راحل و منویات مقام معظم رهبری مسیر توسعه را بپیماید و هر کسی که اقدام به تشویش اذهان عمومی و ترویج بی بند و باری از هر روشی به خصوص فضای مجازی کند باید مسئولان مربوطه وارد عمل شده و در کوتاهترین زمان ممکن با خاطیان مقابله کنند. 
نماینده ولی فقیه در استان افزود: کنترل و ساماندهی فضای مجازی بر عهده نیروی انتظامی، سپاه روح الله و دستگاه امنیتی است اما برنامه ریزی برای تولید محتوا برای مقابله با هجمه های دشمنان وظیفه شورای عمومی است بنابراین اعضای این شورا باید در این خصوص برنامه های مدون و کارشناسی ارائه کنند. 
وی گفت: اعضای شورای فرهنگ عمومی استان به عنوان تصمیم گیران نهایی مسائل فرهنگی استان، باید ضمن تسلط به فضای مجازی در خصوص آسیب شناسی شبکه های اجتماعی گام های اساسی بردارند چرا که هر چقدر ما عقب نشینی کنیم دشمنان پیشرفت می کنند. 
آیت الله دری نجف آبادی گفت: مردم مومن و موحد ایران اسلامی باید بدانند که تولید برنامه های مختلف در شبکه های مجازی از سوی غرب به خصوص اسراییل جنایتکار در راستای تخریب بنیان خانواده ها است و باید آگاهانه از این امکانات استفاده کنند. 
وی در خصوص انعکاس اخبار ایران و جهان از شبکه های اجتماعی نیز گفت: دریافت اطلاعات برای همه جالب است و نمی توان به مردم گفت که به سراغ دریافت اطلاعات نروند ولی مسئولان مربوطه باید باید آگاه سازی کنند که هر کانال و خط ارتباطی نمی تواند معتبر باشد. 

گفتنی است تشکیل یک کارگروه به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری برای ساماندهی فضای مجازی مصوبه این نشست بود. معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها