Portal_background_image

استاندار: بخش مهمي از مشكلات شهرك گلخانه اي امان آباد اراك با همكاري مسئولان و توليدكنندگان رفع شده است

آقازاده استاندار مرکزی در نشست بررسی مسائل و مشکلات گلخانه داران شهرک گلخانه ای امان آباد شهرستان اراک، گفت: بخش مهمی از مشکلات گلخانه داران این شهرک از جمله آب، برق و تسهیلات بانکی با تلاش و همکاری مسئولان و تولیدکنندگان در مدت ۱۳ ماه گذشته حل شده است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: رفع مشکلات واحدهای تولیدی شهرک گلخانه‌ای امان آباد شهرستان اراک از جمله اقدامات موفق در استان مرکزی است که باید در سایر حوزه‌ها از این مهم الگو برداری شود.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: ملاقات‌ها و دیدارهایی برای رفع مشکلات باقی مانده واحدهای تولیدی شهرک گلخانه‌ای امان آباد با نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و مسئولان ذی ربط انجام شده و گره گشایی از مشکلات در دستور کار استانداری است.

آقازاده با یادآوری اقدامات سود جویانه برخی افراد برای بهره مندی بی ضابطه از موقعیت کنون شهرک گلخانه‌ای امان آباد شهرستان اراک خاطرنشان کرد: استانداری مرکزی حمایت کامل را برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی با واحدهای تولیدی این شهرک داشته و می طلبد تولیدکنندگان نیز نظارت و کنترل کافی را در این زمینه داشته باشند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: مجتمع گلخانه‌ای امان آباد شهرستان اراک در زمینی به مساحت ۱۰۷ هکتار ایجاد شده است.

«مجید آنجفی» افزود: بهره برداری از ۱۰۲ واحد گلخانه‌ای در این شهرک آغاز شده و عملیات اجرایی ۹ واحد در دست پیگیری است و ۱۸ واحد نیز در مرحله اخذ مجوز قرار دارند.

وی ادامه داد: با فعالیت این واحدها در شهرک گلخانه ای امان آباد شهرستان اراک برای ۵۰۳ نفر به صورت مستقیم اشتغال زایی شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: گلخانه های شهرستان امان آباد در زمینه تولید محصولات صیفی از جمله خیار، گوجه، فلفل و تولیدات گل و گیاهان زینتی فعالیت دارند.

آنجفی خاطرنشان کرد: با همکاری دستگاه های استانی مشکلات این واحدها در زمینه تامین آب، برق و اضافه بنا تا کنون برطرف و رفع بقیه مشکلات این واحدها در دستور کار مسئولان قرار گرفته است.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها