Portal_background_image

استاندار : بخش خصوصي محرك توليد و سازندگي است/احياي كارخانه نخ خمين، هديه استان مركزي به چرخه توليد كشور

آقازاده استاندار مرکزی در آیین بهره برداری از صنایع نخ خمین، گفت: بخش خصوصی به عنوان نیروی محرک تولید و سازندگی، بازوی دولت در دست یابی به شکوفایی اقتصادی است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  سرمایه گذاری بخش خصوصی در راه اندازی و نوسازی واحدهای تولیدی در کنار بخش دولتی می تواند کشور را از تحریم ها و شرایط اقتصادی سخت عبور دهد.

وی ادامه داد: برخی از واحدهای تولیدی در حال تعطیل استان مرکزی به بخش خصوصی واگذار شد اما به دلیل کم کاری ها و برخی مشکلات، عملکرد ناموفقی از سوی مالکان این بخش حاصل شد.
استاندار مرکزی اظهار داشت: شرکت صنایع نخ خمین با سرمایه گذاری بخش خصوصی به چرخه صنعت کشور بازگشت.

آقازاده با بیان اینکه امسال اعتبارات خوبی برای پرداخت تسهیلات نوسازی و بازسازی واحدهای فرسوده در استان تخصیص یافته، گفت: صنایع نخ خمین نیز در صورت تمایل می تواند از این تسهیلات برای تسریع در روند نوسازی این واحد تولیدی بهره مند شود.

وی افزود: صنایع نخ خمین برای رسیدن به دوران طلایی گذشته خود به چهار هزار میلیارد ریال و سه سال زمان نیاز دارد.

استاندار مرکزی ادامه داد: برخی واحدهای صنعتی بارها به مزایده گذاشته شد اما به دلیل مشکلات مالی هیچ سرمایه گذاری حاضر به سرمایه گذاری نشد.

آقازاده تصریح کرد: شرکت نخ شهرستان خمین هویت معیشتی و اقتصادی مردم این خطه است اما در سال های گذشته به ورطه رکود و تعطیلی پیش رفت.

وی تاکید کرد: با اقدام جهادی و در راستای فرماندهی اقتصاد مقاومتی، این واحد تولیدی دوباره به چرخه تولید برگشت.

استاندار مرکزی گفت: کسانی که ادعا می کنند ایران در رکود اقتصادی است و مردم بیشترین فشار تحریم ها را تحمل می کنند، ببینند که یک واحد تولیدی با سابقه فرهنگی و تاریخی چگونه به چرخه حیات اقتصادی بازگشت.

آقازاده ادامه داد: برخی از صنایع همچون هپکو که در حال تعطیلی بودند، بعد از سالها ناآرامی و موانع به چرخه تولید بازگشتند.

استاندار استان مرکزی افزود: صنعت نخ خمین هم اکنون روزانه 600 کیلو نخ تولید میکند اما توانایی تولید 22 تن را دارد.

اقازاده گفت: این واحد تولیدی برای 110 نفر اشتغالزایی کرده که با فرآیند جدید نوسازی، سهم اشتغال به چهار هزار شغل غیرمستقیم می رسد.

وی افزود: مراکز تولیدی دیگری نیز در قطب صنعتی شهید سعیدی روستای شهابیه تا پایان سال به به بهره برداری می رسد تا آمار بیکاری این شهرستان کاهش یابد.

استاندار مرکزی ادامه داد: تحریم ها مانع حضور سرمایه گذار ژاپنی در خودروسازی خمین شد اما تلاش می شود این واحد تولیدی و ده ها واحد اقتصادی و کشاورزی دیگر تا پایان سال در این شهرستان بهره برداری شود.

گفتنی است شرکت صنایع نخ خمین (نخ طلا) در سال 1364 آغاز به کار کرد و از سال 1365 به دلیل بدهی به تملک بانک صنعت و معدن در آمد و از سال 1381 به شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند واگذار شد. 
شرکت صنایع نخ خمین 140 هکتار وسعت و 38 هزار مترمربع سالن تولید دارد و در این واحد نخ های اکریلیک، هایپالیکی و مواد اولیه فرش تولید می شود. سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها