Portal_background_image

استاندار: بخشي از بيمارستان وليعصر(عج) اراك امسال بهره برداري مي شود

آقازاده استاندار مرکزی در مجمع خیرین سلامت استان در بیمارستان آیت الله خوانساری اراک، گفت: بخشی از بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی حضرت ولیعصر(عج) اراک به عنوان مرکز درمانی مادر این استان تا پایان امسال بهره برداری می شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: در ۲ سال اخیر اعتبار چشمگیری برای تکمیل این بیمارستان جذب شد اما، افرایش قیمت مصالح ساختمانی روند کار را با مشکلاتی مواجه کرد و با مدیریت این مهم بخش قابل توجهی از بیمارستان در سال جاری بهره برداری می‌شود.

وی ادامه داد: با پیگیری استانداری و دانشگاه علوم پزشکی و جذب اعتبار لازم، تمام بخش‌های بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) تا پایان سال آینده تکمیل و بهره برداری می‌شود.

استاندار مرکزی اظهار داشت: عملیات ساخت سومین مرحله بیمارستان آیت الله خوانساری اراک نیز با مشارکت خیران استان کلید خورده که پیش بینی می‌شود تا سال آینده تکمیل شود و دانشگاه علوم پزشکی نیز باید نسبت به تامین تجهیزات آن اقدامات لازم را انجام دهد.

آقازاده افزود: با وجود اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم اقدامات چشمگیری در نظام سلامت کشور برداشته شد اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی وجود دارد.

وی ادامه داد: هدفگذاری منسجم برای شناخت نیازمندی‌های درمانی و تامین اعتبار توسط خیران سلامت استان ستودنی است و باید از این ظرفیت به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

رئیس مجمع خیرین سلامت استان مرکزی نیز گفت: خیران استان پارسال بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال به این مجمع کمک کردند که نسبت به سال قبل آن افرایش چشمگیری داشته است.

 ابدال افزود: مردم شهرستان‌های اراک، دلیجان و فراهان به ترتیب با ۹۰ میلیارد ریال، ۶۳ میلیارد ریال و ۳۵ میلیارد ریال بیشترین میزان کمک‌های نقدی افراد نیکوکار را به مجمع خیرین سلامت استان داشته اند.

وی بیان کرد: سال گذشته ۲۰ نفر از بیماران استان به صورت رایگان درمان و ۱۶ نفر را نیز برای درمان تخصصی به تهران اعزام کرد

دریافت فایل پیوست

جهت دریافت فایل ضمیمه از این قسمت اقدام نمایید


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها