Portal_background_image

با حضور وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي 4 طرح اجتماعي در استان مركزي بهره برداري شد

با حضور ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اورژانس اجتماعی زرندیه ،موسسه خیریه سرای خوبان آفتاب خمین،مجموعه فرهنگی ورزشی کارگران دلیجان و اورژانس اجتماعی محلات به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی احداث درمانگاه تامین اجتماعی در زرندیه آغاز شد.

 اورژانس اجتماعی  زرندیه  متشکل از چند واحد شامل مداخله در بحران های فردی، اجتماعی و خانوادگی، کارشناس اورژانس، مرکز اقامت موقت نگهداری زنان با ظرفیت نگهداری 5 نفر است و با اعتبارات دولتی و در مساحتی بالغ بر 120 متر مربع احداث شده است و 6 نیروی متخصص و دو نیروی خدماتی به جامعه هدف خدمت‌رسانی می‌کند.

 عملیات اجرائی درمانگاه تامین اجتماعی زرندیه   که در زمینی به مساحت 3هزار و 395متر مربع در 3 طبقه در شهر مامونیه مرکز شهرستان زرندیه و در اراضی منصور آباد و در مدت 24 ماه ساخته خواهد شد،نیز با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز شد. 

اورژانس اجتماعی شهرستان محلات در زمینی به مساحت 120 مترمربع و در یک طبقه شامل چهار اتاق راه‌اندازی شده و دارای 5 نفر پرسنل شامل مسئول واحد، مددکار، روانشناس و راننده است .این مرکز در مجتمع خدمات بهزیستی شهید اسماعیلیان محلات با هزینه‌ای بالغ بر 5 میلیون تومان راه‌اندازی و ایجاد شده و در سه بخش مداخله در بحران، تیم سیار و خط 123 به گروه های هدف ارائه خدمات می‌کند. گروه‌های هدف این مرکز زوجین متقاضی طلاق دارای اختلاف خانوادگی حاد، زنان و دختران در معرض آسیب های اجتماعی یا آسیب دیده، افرادی که قصد خودکشی دارند، کودکان خیابانی و کار، همسران و کودکان آزاردیده ودختران و پسران فراری از منزل هستند .

مجموعه فرهنگی ورزشی کارگران دلیجان نیز با حضور وزیر تعاون، کار ور فاه اجتماعی به بهره برداری رسید ، این مجتمع ورزشی در زمینی به مساحت 12 هکتار با هزینه ای بالغ بر سه میلیارد و 800 میلیون تومان با زیربنای 2500 مترمربع می باشد.

فاز اول مجموعه سرای خوبان آفتاب خمین که به همت خیرین برای ارائه خدمات به معلولین در زمینی به وسعت 10 هزار متر مربع احداث شده نیز با حضور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به بهره برداری رسید.فاز اول این مجموعه به مساحت 350 متر مربع ساخته شده است که به معلولین جسمی حرکتی در این مرکز به صورت روزانه خدمات‌رسانی می‌شود.

گفتنی است شرکت در نشست شورای اداری و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان از دیگر برنامه‌های سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  به استان مرکزی بود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها