Portal_background_image

با حضور معاون رئيس جمهور ۶ محصول دارويي در ساوه رونمايي شد/ ستاري: استان مركزي در حوزه دانش بنيان ظرفيت هاي ارزشمندي دارد

با حضور ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همزمان با اولین روز از هفته دولت ۶ محصول دارویی در ساوه رونمایی شد.

ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در بدو ورود به استان مرکزی و حضور در  شهرستان زرندیه در جمع اصحاب رسانه،  اظهار کرد: استان مرکزی ظرفیت های مناسبی برای ترویج و توسعه واحدهای دانش بنیان دارد.

ستاری افزود: تلاش برای تعمیق و توسعه رونق اقتصادی به ویژه در حوزه دانش بنیان، هدف اصلی سفر به استان مرکزی است.

وی ادامه داد: استان مرکزی به واسطه بهره مندی از صنایع پویا و پیشینه صنعتی و نیز شمار شهرک های صنعتی، خاستگاه ارزشمندی برای تقویت واحدهای فناور و دانش بنیان است.

معاون رئیس جمهوری بیان کرد: امید است در این سفر با اتخاذ سیاست ها و برنامه ریزی های پیش بینی شده، اقتصاد دانش بنیان در استان مرکزی توسعه بیشتری یابد.

گفتنی است واحد تولیدی مهبان شیمی با بهره گیری از دانش متخصصان داخلی، موفق شد دانش لازم برای تولید محصولات دارویی شامل «منفورمین هیدروکراید،سلوکسیب،پره گابین،ویتامین A۱،اس سیتالوپرام و دیلیتازم هیدروکلراید» را کسب کند.

مهمترین محصول رونمایی شده در این آئین، متفورمین هیدروکلراید است که از جمله شاخص  ترین داروهای دیابتی تلقی می شود. بر اساس اطلاعات موجود، متخصصان بومی و جوان این واحد تولیدی با مدیریت زمان و استفاده از فناوری های نوین داخلی از خروج ۷۰میلیون دلاری ارز از کشور جلوگیری کردند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در جریان سفر به ساوه از شرکت فناوری نوین نیرو نیز  بازدید کرد.واحد تولیدی فناوری نوین نیرو در زمینه آب و نفت،گاز و پتروشیمی فعالیت دارد که در طراحی، ساخت و همچنین تجهیزات هیدرولیک سدهای کشور اقدامات ارزنده ای داشته است.

ستاری در ادامه سفر یکروزه به استان مرکزی، از شرکت های پترو گاز پارسا و واحد دانش بنیان پوشش های مصنوعی فن آور نیز بازدید می کند.

بازدید از مجتمع صنایع شیمیایی دکتر مجللی و شرکت های دانش بنیان طعم، عطر ماگنولیا و نگین دارو نوآور نیز در سفر ستاری به ساوه و زرندیه پیش بینی شده است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها