Portal_background_image

با حضور سرپرست استانداری مرکزی 6 پروژه عمرانی شهرداری اراک با اعتباری بالغ بر 380 میلیارد تومان به بهره برداری رسید

با حضور حسن بیگی همزمان با ایام الله دهه فجر پارکینگ طبقاتی خاتم، مجتمع تجاری گلستان، ساختمان جدید شورای اسلامی شهر اراک، بوستان های احداث شده از ابتدای سال 93، تندیس استاد فتحعلی واشقانی فراهانی و مرکز تاکسی بی سیم جمعاً با اعتباری حدود 380 میلیارد تومان در شهر اراک به بهره برداری رسید.

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی در جریان افتتاح پروژه های عمرانی شهرداری اراک ضمن تبریک ایام الله دهه فجر با بیان اینکه بهره‌برداری از شش پروژه با اعتباری بیش از 300 میلیارد تومان نمونه کوچکی از خدمات دولت تدبیر و امید در استان مرکزی است، اظهار کرد: بهره برداری از پروژه های عمرانی، آموزشی و فرهنگی در دهه مبارک فجر در نقاط مختلف کشور نشانگر به ثمر نشتسن خدمات دولتمردان است.

حسن بیگی با اشاره به اینکه در این ایام در کل کشور مدارس با حضور وزیر افتتاح می‌شود، گفت: در این حوزه در استان مرکزی 19 پروژه با اعتباری بالغ بر 13 میلیارد تومان به بهره‌برداری می رسد که بر این اساس 98 کلاس به مدارس استان افزوده خواهد شد و دانش آموزان بدون دغدغه می‌توانند در کلاس‌های حضور پیدا کند و از فضای ایجاد شده استفاده کنند.

سرپرست استانداری مرکزی با اشاره به حضور و مشارکت مردم در انجام پروژه‌های آموزش و پرورش افزود: استان مرکزی با توجه به پتانسیل‌های موجود می‌تواند فضای مناسبی برای سرمایه‌گذاری باشد و باید از سرمایه‌گذاران نیز دعوت کنیم تا سرمایه خود را در قالب پروژه‌های موثر در استان صرف کنند.

وی اضافه کرد: در شورای ترافیک استان عدم وجود پارکینگ در محدوده مرکز شهر مورد کارشناسی قرار گرفت تا بتوان در این محدوده ترافیک روانی داشته باشیم و این بررسی های منجر به احداث پارکینگ طبقاتی خاتم و پارکینگ مجتمع تجاری گلستان شد.

عملیات اجرایی مجتمع تجاری و پارکینگ طبقاتی خاتم  در سال 1391 با هدف کاهش آلودگی هوای کلان شهر اراک، کاهش پارک کردن خودروها در حاشیه خیابان های امام خمینی(ره)، قائم مقام و میدان شورا، تسریع در رفت و آمد وسایل نقلیه و کاهش ترافیک بصورت مشارکتی آغاز شد و در 20مهر ماه سال جاری همزمان با عید سعید قربان بصورت آزمایشی مورد بهره برداری قرار گرفت.

این پروژه در 8 طبقه شامل 6 طبقه پارکینگ و دو طبقه واحد تجاری با سرمایه گذاری 190 میلیون تومان احداث شده است؛ متراژ زمین 3900 مترمربع و زیربنای واحدهای تجاری 3400 متر مربع می باشد که تعداد واحدهای احداث شده 129 واحد و پارکینگ آن دارای ظرفیت 746 خودرو است.

عملیات اجرایی مجتمع تجاری و پارکینگ طبقاتی گلستان در ابتدای سال 1390 در راستای بهسازی و عقب نشینی خیابان شهید بهشتی شهر اراک و همچنین کاهش بار ترافیک و تأمین فضای پارک کردن خوردروهای شهروندان در مرکز شهر بصورت مشارکتی آغاز گردید که در حال حاضر با اتمام عملیات اجرایی و پیش فروش واحدهای تجاری به مرحله بهره برداری رسیده است.

این پروژه در 6 طبقه شامل دو طبقه پارکینگ و 4 طبقه واحد تجاری  با سرمایه گذاری 160 میلیون تومان احداث شده است؛ متراژ زمین این  مجتمع 1400 متر مربع و متراژ واحدهای تجاری آن 28 هزار متر مربع می باشد و تعداد واحدهای تجاری این مجتمع 148 واحد و میزان ظرفیت پارکینگ آن 89 خودرو است.

مرکز تاکسی بی سیم 1828  با نظارت سازمان مدیریت تاکسیرانی شهرداری اراک  با صرف هزینه ای بالغ بر 4 میلیارد به بهره برداری رسیده است، دفتر مرکز تاکسی بی سیم 1828 در بلوار امیر کبیر میدان فراهان سابق در قالب یک واحد 80 متری در نظر گرفته شده که با حضور اپراتورها فعالیت می نماید؛ تعداد 100 خودروی سمند و پژوی مجهز به تاکسی متر در این مرکز فعالیت می کند و مجرب ترین رانندگان سازمان تاکسیرانی بصورت 24 ساعته در محدوده شهر اراک به شهروندان عزیز ارائه سرویس می نماید.

بوستان های احداث شده از ابتدای سال 93 در شهر اراک: دو بوستان در شهرک گردو با مساحت 7000 متر مربع و 1873 متر مربع، بوستان شهرک علی ابن ابی طالب با مساحت 13800 متر مربع، بوستان واقع در منطقه رودکی با مساحت 1173 متر مربع، بوستان شهرک امین با مساحت 4289 متر مربع، بوستان واقع در شهرک مشاور با مساحت 7439 متر مربع ، بوستان خیابان طالقانی با مساحت 15760 متر مربع ، بوستان خانه سازی قنات با مساحت 1603 متر مربع، بوستان واقع در کوی جانبازان با مساحت 2141 متر مربع، بوستان واقع در کوی گردوبا مساحت 6000 متر مربع.

عملیات اجرایی ساختمان جدید شورای اسلامی کلان شهر اراک نیز در سال 1392 توسط سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اراک آغاز شده و با اتمام عملیات اجرایی مورد استفاده اعضای شورای اسلامی دوره چهارم قرار گرفته است؛ این پروژه با اعتبار 20 میلیارد و237 میلیون ريال در سه طبقه و یک طبقه زیر زمین با اسکلت بتنی احداث شده است؛ مساحت زیربنا 3514 متر مربع، حجم بتن ریزی 1200 متر مکعب و میلگرد مصرفی 179200 کیلوگرم می باشد.

تندیس استاد فتحعلی واشقانی فراهانی خوشنویس معاصر در خط نستعلیق و نخستین مدرس انجمن خوشنویسان ایران در بلوار جدید الاحداث فتحعلی واشقانی فراهانی واقع در انتهای خیابان امام خمینی(ره) شهر اراک نیز افتتاح شد، این اثر هنری در قالب 110 سانتی‌متر سردیس از جنس فایبرگلاس است که بر پایه سنگی به طول 160 سانتی‌متر جانمایی شده است و پلاک شناسنامه اثر حاوی خلاصه‌ای از زندگینامه وی است؛ هزینه تمام شده این اثر  25 میلیون تومان است که به سفارش سازمان زیباسازی شهرداری اراک ساخته شده است.

گفتنی است در این مراسم معاون هماهنگی امور عمرانی، مشاور و مدیر کل حوزه استاندار و مدیر کل روابط عمومی استانداری، فرماندار شهرستان اراک، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اراک و جمعی از مدیران استان حضور داشتند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه















  مطالب اختصاصی




  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها