Portal_background_image

با حضور سرپرست استانداری مرکزی کلیات سند ارتقاء شاخص های زیست محیطی شهرستان های استان تصویب شد

با حضور حسن بیگی صبح امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که در محل استانداری برگزار شد، کلیات سند ارتقاء شاخص های زیست محیطی شهرستان های استان به تصویب رسید.

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی اظهار کرد: در این سند که دارای برش شهرستانی جداگانه است چالش های زیستی در حوزه های معادن، خشکسالی، پسماند صنعتی، فضای سبز، وجود صنایع مزاحم و آلاینده، چالش های شیمیایی و نفتی دیده شده است که امروز کلیات آن مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید.

وی افزود: در این سند زیست محیطی منابع پایه از جمله آب، خاک، هوا، ساماندهی حوزه تنوع زیستی و مدیریت سبز  به عنوان محور تدوین ریز برنامه ها قرار گرفته است.

سرپرست استانداری مرکزی تصریح کرد: با توجه به اینکه امکان تشکیل شورای برنامه ریزی و توسعه استان میسر نیست لذا نحوه توزیع اعتباراتی که در روزهای پایانی سال(28 و 29 اسفند ماه) به استان ابلاغ می شود به شورای معاونین استانداری تفویض اختیار می گردد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز با اشاره به ساخت مجتمع ملی گردشگری، سلامتی، درمانی، تفریحی و اقامتی در شهرستان تفرش گفت: ظرفیت گردشگری پتانسیل‌های بسیاری را برای این شهرستان به وجود آورده است که با راه‌ اندازی این مجتمع بر افزایش میزان گردشگری در این منطقه مؤثر خواهد بود.

مهدی زندیه‌وکیلی ادامه داد: این طرح در زمینی به مساحت 131 هکتار و در 10 فاز شامل مرکز پرورش حیوانات، بیمارستان، سالن ورزشی، اقامتگاه، هتل، دریاچه تفریحی، مجموعه خرید، ویلا، گلخانه و... اجرا می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: بر ‌اساس اظهارات، سرمایه‌ گذاری برای این طرح به یک هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که 25 درصد آن سهم سرمایه‌ گذار و 75 درصد آن از محل تسهیلات بانکی تأمین خواهد شد.

یادگاری مدیر کل دفتر برنامه ریزی و بودجه استانداری مرکزی نیز گفت: سند ارتقای شاخص‌های زیست‌ محیطی شهرستان‌های استان یک سند راهبردی بوده و یک سند نهایی تفسیری نیست، این سند پس از تصویب تبدیل به برنامه‌های اجرایی خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی نیز در ادامه با بیان اینکه شهرستان‌های استان با مشکلات بسیاری در حوزه محیط زیست مواجه هستند، گفت: امید می‌رود با اجرای این سند و رسیدگی کمیته‌های مربوط از میزان مشکلات محیط زیستی استان کاسته شود.

گفتنی است در این جلسه طرح مجتمع ملی گردشگری، سلامتی، درمانی، تفریحی و اقامتی استان مرکزی– تفرش مورد بررسی قرار گرفت که مقرر شد در جلسه آتی این شورا مجدد بررسی و تصمیم نهایی اتخاذ شود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها