Portal_background_image

با حضور سرپرست استانداری مرکزی میزان جذب اعتبارات ملی دستگاه های اجرایی مورد بررسی قرار گرفت

با حضور حسن بیگی صبح امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که در محل استانداری برگزار شد، میزان جذب اعتبارات ملی دستگاه های اجرایی مورد بررسی قرار گرفت.

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی با بررسی میزان اعتبارات ملی جذب شده توسط دستگاه های اجرایی در استان، اظهار کرد: مدیران دستگاه های اجرایی باید برای جذب بیشتر اعتبارات ملی اهتمام جدی داشته باشند.

وی افزود: برخی از دستگاه‌های اجرایی در زمینه جذب اعتبارات ملی عملکرد خوبی داشته اند و برخی دیگر باید با همت و رایزنی بیشتری نسبت به جذب این اعتبارات تلاش کنند.

حسن بیگی میزان درآمد استان در سال جاری را 2 هزار و یکصد میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: علاوه بر این میزان 90 میلیارد تومان هم درآمد مازاد استان است که از این میزان 50 درصد در اختیار استان‌های کمتر توسعه‌یافته قرار می‌گیرد و 50 درصد دیگر نیز به استان ابلاغ می‌ شود که به منظور تکمیل پروژه‌های عمرانی و هزینه‌های جاری در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار می‌گیرد.

وی فعال شدن واحدهای تولیدی را گام مؤثری در راستای حل مشکلات تولید و اشتغال در استان برشمرد و افزود: با فعال شدن واحدهای تولیدی تعطیل و یا واحدهایی که با 50 درصد ظرفیت اسمی خود کار می کنند، درآمد استان دوبرابر خواهد شد و حدود 13 هزار و 500 شغل جدید ایجاد می شود.

حسن بیگی افزود: نرخ بیکاری در استان نشان می دهد واحدهای تولیدی فعالیت خوبی داشته اند که باید برای حل مشکلات برخی دیگر از واحدهای تولیدی بعنوان یک وظیفه تلاش کنیم.

سرپرست استانداری مرکزی تصریح کرد: فرمانداران باید با برگزاری جلسات در جهت رفع مشکلات واحدهای تولیدی نیمه فعال و یا واحدهایی که دارای پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد می باشند، تلاش کنند و موارد را پیگیری نمایند.

وی گفت: فرمانداران باید با توجه به اینکه واحدهای تولیدی فعال در استان از تسهیلات و امکانات این استان استفاده می کنند در جهت رشد و پیشرفت استان ترتیبی اتخاذ دهند تا دفاتر این واحدها نیز در استان مستقر شود و  مالیات خود را در این استان پرداخت کنند.

حسن بیگی خاطر نشان کرد: میزان پیشرفت فیزیکی پروژه های عمرانی و همچنین میزان تخصیص اعتبارات آنها باید در جلسه ای با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مورد بررسی قرار گیرد و در جهت رفع مشکلات و موانع اقدام گردد.

گفتنی است در این جلسه معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مطالبی را بیان نمودند و میزان جذب اعتبارات ملی و ردیف های متفرقه مورد بررسی قرار گرفت.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها