Portal_background_image

با حضور سرپرست استانداری مرکزی طرح توسعه شرکت آریا لیف افتتاح شد

با حضور حسن بیگی در اولین روز از دهه مبارک فجر طرح توسعه شرکت آریا لیف با مشارکت بنیاد برکت و اعتباری بالغ بر 22 میلیارد تومان افتتاح شد.

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی را بعنوان نقشه راه برای همه عنوان کرد و گفت: اجرای سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی به معنای فعال سازی واحدهای تولیدی نیمه فعال، اشتغال زایی و انجام سرمایه گذاری و فراهم کردن زمینه برای انجام سرمایه گذاری است.

وی ایجاد اشتغال را از مهمترین و اولویت دار ترین مسائل عنوان کرد و افزود: همه مدیران و مسئولین استان باید راه را برای انجام سرمایه گذاری تسهیل کنند و با حمایت از سرمایه گذاران، زمینه اشتغال زایی را فراهم کنند.

سرپرست استانداری مرکزی مشکل اشتغال را ریشه بسیاری از مشکلات فرهنگی و اجتماعی بر شمرود و گفت: باید تمام تلاش خود را در جهت اشتغال زایی جوانان در همه شهرستان های استان بکار گیریم.

وی با بیان اینکه در خمین پس از انقلاب اسلامی فرصت‌های بسیاری ایجاد شده است گفت: بخش صنعت در این شهرستان تا قبل از انقلاب ضعیف بود اما، پس از انقلاب بویژه طی 10 سال اخیر این مهم در این شهرستان توسعه پیدا کرده است.

وی افزود: زیرساخت‌های لازم برای ظرفیتی که در شهرک صنعتی این شهرستان وجود دارد شامل طرح‌های مهم اقتصادی  که در دست اجراست فراهم شده تا بستر لازم برای رشد و توسعه اقتصادی این شهرستان مهیا شود.

گفتنی است فاز دوم خط توليد شرکت آریا لیف با مشاركت بنياد بركت با ظرفيت 20 تن در روز و اشتغال زايي 18 نفر افتتاح شد، فاز اول اين شركت نیز در سال 1386 با خط توليد الياف پلي استر مصنوعي به ظرفيت 20 تن در روز كه مواد اوليه آن از طريق بازيافت بطري هاي يك بار مصرف و مواد پتروشيمي تأمين مي گردد، مورد بهره برداری قرار گرفته است، در سال 89 هم خط تفكيك و شستشوي مواد اوليه با ظرفيت 10 هزار تن در سال تأسيس و راه اندازي گرديد كه مجموع اشتغال زايي آن 70 نفر بوده است، این شرکت برای 80 نفر به طور مستقیم و برای 480 نفر نیز به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد کرده است، فاز سوم این شرکت نیز امروز کلنگ زنی شد.

 گلخانه ای در مجتمع گل و گیاه شهرستان خمین با مساحت 126 هکتار در قالب 104 قطعه و اعتبار 800 میلیون تومان که 650 میلیون تومان آن تسهیلات و 150 میلیون تومان آن آورده شخصی بوده است افتتاح شد، در این گلخانه گل و گیاه و سبزی و صیفی جات تولید می شود که به ازای هر هکتار 12 نفر اشتغال زایی دارد.

گلخانه تولید گوجه نیز با مساحت 9200 متر مربع و 4000 متر مربع زیر بنا در قالب یک واحد گلخانه ای با اعتباری بالغ بر 750 میلیون تومان که 640 میلیون تومان آن تسهیلات و 110 میلیون تومان آن آورده شخصی است با اشتغال زایی 6 نفر افتتاح شد.

گفتنی است در ایام الله دهه فجر در بخشهای صنعت 3 پروژه با 32 اشتغال ایجاد شده و 62000 میلیون ريال اعتبار، کشاورزی 9 پروژه ،31 اشتغال ایجاد شده و 40521 میلیون ريال اعتبار، خدماتی 9 پروژه با 69 اشتغال ایجاد شده و 68520 میلیون ريال اعتبار، اجتماعی 11 پروژه، 56 اشتغال ایجاد شده و 50 میلیون ريال اعتبار ، زیرساخت 16 پروژه ،31 اشتغال ایجاد شده و 72028 میلیون ريال اعتبار و مسکن 4 پروژه با 35200 میلیون ريال اعتبار افتتاح خواهد شد.

در این مراسم معاونین و مشاورین سرپرست استانداری مرکزی، فرمانداران و مدیران کل دستگاه های اجرایی استان نیز حضور داشتند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها