Portal_background_image

با حضور سرپرست استانداری مرکزی بهره برداری از پروژه های عمرانی شهرستان تفرش آغاز شد

با حضور حسن بیگی سالن ورزشی سپاه با اعتبار 2 میلیارد و 170 میلیون ريال، ساختمان حوزه مقاومت بسیج با اعتبار 2 میلیارد ريال، سالن سینمای پروفسور حسابی با اعتبار 560 میلیون ريال، استخر سرپوشیده با اعتبار 4میلیارد و 800 میلیون ريال، پروژه گازرسانی با اعتبار 26 میلیارد و 492 میلیون ريال و طرح خط انتقال مخزن آب روستای سفید شبان در شهرستان تفرش به بهره برداری رسید.

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی با بیان اینکه امروز باید از مرزهای اعتقادی پاسداری کنیم، اظهار کرد: سپاه و ارتش جمهوری اسلامی در هشت سال دفاع مقدس از کیان کشور دفاع کردند و نگذاشتند که یک وجب از خاک کشور جدا شود و امروز وظیفه دیگری بر عهده دارند و باید از مرزهای اعتقادی دفاع کنند.

وی بیان کرد: دشمنان فهمیده اند که از طریق نظامی نمی توانند به نظام جمهوری اسلامی و انقلاب ضربه وارد کنند لذا هجمه فرهنگی را در پیش گرفته اند.

حسن بیگی افزود: سپاه پاسداران که با تأکید حضرت امام خمینی(ره) شکل گرفت در طول هشت سال دفاع مقدس نقش مهمی را ایفا نمود و بعد هم در صحنه سازندگی وارد شد و اینک باید با ورود به حوزه فرهنگی و اجتماعی از مرزهای اعتقادی دفاع نماید.

خط انتقال مخزن آب روستای سفید شبان شهرستان تفرش باساخت مخزن بتنی 50 متر مکعب و نصب 53 عدد انشعاب به بهره برداری رسید؛ با بهره برداری از این پروژه هشت روستای شهراب، سفیدشبان، شاهواروق، کنگران، سفیدآب، کشه، دارستان و سربند از مزایای این طرح بهره مند شدند که از این تعداد 6 روستا آبرسانی شده و دو روستا باقی مانده است؛ عملیات صورت گرفته تاکنون شامل خطوط انتقال به طول 29 کیلومتر، حفر دو حلقه چاه با عمق های 80 و 120 متر ساخت دو باب ایستگاه پمپاژ، ساخت دو مخزن مجموعاً با حجم 400 متر مکعب و دو مخزن فشار شکن مجموعاً به حجم سه متر مکعب می باشد.

ساختمان حوزه سیدالشهدا بسیج روستایی سپاه ناحیه تفرش نیز با بنای 313 متر در دو طبقه شامل 9 اتاق اداری، یک سالن جلسات، انبار و سرویس های بهداشتی با اعتبار 2 میلیارد ريال از محل اعتبارات سپاه استان به بهره برداری رسید.

سالن ورزشی سپاه نیز با مساحت 420 متر مربع که از این میزان 325 متر مربع سالن ورزشی، 95 متر مربع اداری است و در طول 11 ماه با اعتبار 2 میلیارد و 170 میلیون ريال به بهره برداری رسیده است.

سالن سینمای پروفسور حسابی هم در زمینی به مساحت 1000 متر مربع و زیربنای 1000 متر مربع، 310 صندلی و اعتبار 560 میلیون ريال که 50 درصد اعتبار آن از طریق ماده 180 تبصره 22 و 50 درصد دیگر نیز توسط سینما شهر تهران تأمین شده است.

بازسازی کامل و بهره برداری مجدد استخر سرپوشیده شهدای شهرستان تفرش با متراژ و زیربنا 1800 متر مربع و اعتبار 4 میلیارد و 800 میلیون ريال که از این میزان 3 میلیارد و 400 میلیون ريال هزینه شده و یک میلیارد و 400 میلیون ريال دیگر مورد نیاز است و محل تأمین اعتبار آن استانی و ملی می باشد و برای 10 نفر ناجی، داور، مربی، مسئول تأسیسات و خدمات اشتغال زایی کرده است؛ این استخر ظرفیت ارائه خدمات در رشته های شنا، شیرجه، قایقرانی، نجات غریق و همچنین سونا و جکوزی و آب درمانی در دو بخش خواهران و برادارن را دارد.

گازرسانی به روستاهای مشهد بازرجان، بازرجان، قزلجه، فسنگان، نوبهار، کریان، فرک، حشه و سفید شبان با اعتبار 26 میلیارد و 492 میلیون ريال نیز به بهره برداری رسید، با اجرای 45 هزار متر شبکه و خط تغذیه گاز از نوع پلی اتیلن و فولادی، نصب سه عدد ایستگاه تقلیل فشار و نصب 850 عدد علمک گاز، بیش از 850 خانوار از این نعمت خدادادی بهره مند شدند و سالانه یک میلیون و 700 هزار لیتر هم در مصرف فرآورده های نفتی صرفه جویی اقتصادی خواهد شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها