Portal_background_image

با حضور زندیه وکیلی طرح بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهر مامونیه تصویب شد

با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی درجلسه کمسیون ماده 5 استان طرح بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهر مامونیه به میزان 76 هکتار به تصویب رسید.

رئیس کمسیون ماده 5 استان مرکزی در خصوص موضوعات مطرح شده در این جلسه عنوان داشت: طبق دستور کار ابلاغی به دستگاه های عضو کمسیون و با حضور مشاورین مربوطه، سه طرح بهسازی و نوسازی بافتهای فرسوده  شهرهای خمین، سنجان و مامونیه بررسی و نهایتاً طرح مربوط به بافت فرسوده شهر مامونیه تصویب شد و طرح های دو شهر دیگر برای رفع اشکالات فنی به مشاورین مربوط عودت و بررسی نهایی آنها به جلسه آینده کمسیون ماده 5 استان موکول گردید.

معاون استاندار مرکزی افزود: در بحث نوسازی و مقاوم سازی ساختمان های موجود در بافت فرسوده شهرهای استان، تفکر انتفاعی مردود است و باید از پروژه های محرک توسعه که توسط دستگاه های ذیربط از جمله راه و شهرسازی، شهرداری و بخش خصوصی اجرا می شود، به عنوان عامل تشویق مردم برای نوسازی ساختمان های موجود در بافت فرسوده بهره گرفت.

وی غیر مقاوم بودن ساختمان ها ،ریز دانگی پلاک ها ونفوذ ناپذیری را  از ویژگی های بافت های فرسوده شهری دانست و اضافه کرد: برای اجرای طرح بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده در استان اقداماتی از قبیل شناسایی این مناطق و جلوگیری از رشد سکونتگاه های غیر رسمی انجام شده است و تعدادی پروژه  محرک توسعه در بعضی از شهرهای استان به اجرا در آمده است ولی در مجموع روند انجام کار به علت تداخل این مناطق با بافت های تاریخی شهرها و عدم همکاری ساکنین برای نوسازی منازلشان، کند است که  در این رابطه فرهنگ سازی و سیاست های تشویقی و حمایتی می تواند کارگشا باشد.

زندیه وکیلی در خصوص طرح بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهر مامونیه عنوان داشت: شهر مامونیه دارای حدود 76 هکتار بافت فرسوده است که در طرح مصوب برای نوسازی و بهسازی بافت فسوده این شهر تعداد هفت پروژه پیشنهادی به عنوان محرک توسعه در نظر گرفته شده است. این پروژه ها توسط اداره کل راه و شهرسازی، شهرداری و بخش خصوصی اجرا می شود و اجرای آن می تواند نقش موثری در تشویق ساکنین به نوسازی منازل و در نهایت، زیبا و مقاوم سازی ساختمان ها، ارتقاء کیفیت محیط زیست شهری و بهبود محیط زندگی و رفاه شهروندان داشته باشد. 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها