Portal_background_image

با حضور استاندار نشست كميته اشتغال و سرمايه گذاري روستايي برگزار شد

استاندار مرکزی در نشست کمیته اشتغال و سرمایه گذاری روستایی استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: توسعه اشتغال خرد و روستایی در روستاهای مستعد از اولویت های استان است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: توسعه اشتغال خرد و روستایی  از اولویت های مهم استان است که این امر در روستاهایی که  مستعد هستند و دارای  بیشترین ظرفیت اشتغالزایی  می باشند با جدیت دنبال می شود.

وی بیان کرد:  سهم این استان از تسهیلات اشتغال روستایی، عشایری و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت ، 2 هزار و 930 میلیارد ریال در سال جاری است که با هدف تثبیت نرخ اشتغال و اشتغال پایدار در مناطق روستایی، عشایری، مرزی و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت به استانها اختصاص داده شده است.

استاندار مرکزی با تاکید بر حضور مدیر کل ورزش و جوانان استان و ستاد اجرائی فرمان امام خمینی (ره) در جلسات کمیته اشتغال و سرمایه گذاری روستایی استان، ابراز کرد: بخشی از اعتبارات اداره کل ورزش و جوانان استان و همچنین ستاد اجرائی فرمان امام خمینی (ره )را می توان در زمینه ایجاد اشتغال پایدار بکار گرفت .

آقازاده با تاکید بر بهره گیری از تمام ظرفیت های استان در جهت ایجاد اشتغال پایدار، خاطر نشان کرد: در این راستا امکانات و ظرفیت های دستگاه های اجرایی استان احصا می شود و با  تدوین آیین نامه ای در جهت  جهت ایجاد اشتغال  در استان تلاش خواهد شد.

وی گفت: بهره گیری از ظرفیت گردشگری روستاها و ایجاد خانه های بوم گردی نقش مهمی در ایجاد اشتغال در روستاها دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار مرکزی ابراز کرد: با برنامه ریزی و تلاش می توانیم در جهت تحقق سهم تعیین شده برای ایجاد اشتغال پایدار در شهرها و روستاهای استان  گام های اساسی برداریم و نتایج خوبی را کسب کنیم.

گفتنی است در این نشست مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری و مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز سخنانی را بیان کردند .


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها