Portal_background_image

با حضور استاندار نشست شوراي فرهنگ عمومي استان برگزار شد

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای فرهنگ عمومی استان که با حضور حضرت آیت الله دری نجف آبادی برگزار شد، گفت: استفاده از ظرفیت های مردمی و سازمان های مردم نهاد در برگزاری جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دهه مبارک فجر در دستور کار است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: استفاده از ظرفیت های مردمی و سازمان های مردم نهاد در برگزاری جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دهه مبارک فجر در دستور کار قرار گرفته و دولت در این مهم نقش پشتیبان را دارد. 

وی ادامه داد: طرح های عمرانی، اقتصادی و خدماتی بسیاری در استان مرکزی آماده شده که در ایام الله دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسند. 

استاندار مرکزی گفت: مدیران و مسئولان استان باید تمام ظرفیت خود را در سه ماه پایانی امسال به کار بگیرند و در راستای گسترش امید و انگیزه عمومی به خصوص در بین نسل جوان تلاش کنند. 

وی بیان کرد: رایزنی ها برای دعوت از «علی لاریجانی» به استان مرکزی و بهره برداری از سه طرح عمرانی و حضور در بین اقشار مختلف مردم انجام شده و این برنامه نیمه دی ماه امسال برگزار می شود. 

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی نیز گفت: شعار «افتخار به گذشته و امید به آینده »باید در برنامه های دهه فجر امسال در این استان متجلی شود. 

فرخی بیان کرد: دشمنان نظام اسلامی همه کوشش خود را در بزرگنمایی برخی مشکلات مالی به کار گرفته اند اما در این توطئه ناکام خواهند شد. 

 نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز گفت: ملزومات مبارزه با فساد مالی در جامعه نیازمند تقویت است و در راستای باید امید و انگیزه مداری را برای بسط سلامت اجتماعی توسعه داد.

حضرت آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی، افزود: دشمنان نظام اسلامی با بزرگنمایی مسایل و فسادهای مالی در صدد ناامید کردن مردم از آینده نظام اسلامی هستند و دستگاه های نظارتی و اجرایی باید بیش از گذشته نسبت به این دسیسه دشمن هوشیار باشند. 

وی ادامه داد: وجود انگشت شماری از نیروهای ناکارآمد کوشش بخش عمده ای از مدیران و مسئولان بدنه نظام حاکمیتی جمهوری اسلامی ایران را که از انسان های با تقوا و پاکدست هستند زیر سوال می برند، بنابراین دستگاه های نظارتی باید در این خصوص قدرتمند تر از قبل عمل کند. 

امام جمعه اراک اظهار داشت: گفتمان طرد افراد ناکارآمد در سطح جامعه موجب می شود که دشمن نتواند به ناحق عملکرد مجموعه مسئولان و مدیران دلسوز نظام اسلامی را نادیده دبگیرد خطای یک فرد را به پای نظام جمهوری اسلامی بگذارد.

حضرت آیت الله دری نجف آبادی ادامه داد: ملت غیور ایران اسلامی در 40 سال گذشته همواره پشتیبان و حامی نظام اسلامی و ولایت فقیه بوده اند و کوچکترین مسئله مالی در یک دستگاه دولتی خیانت به حقوق ملت است. 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: دستگاه های نظارتی، انتظامی و امنیتی باید دامنه نظارتی خود را نسبت به رصد موضوعات کشور گسترده تر کرده و عملکرد خود را نیز برای مردم تشریح و شفاف سازی کنند. 

آیت الله دری نجف آبادی تاکید کرد: برای مبارزه با فساد مالی باید یک کارگروه توانمند متشکل از سربازان گمنام امام زمان (عج)، استانداری، سپاه روح الله، ناجا و دادگستری کل استان مرکزی تشکیل و مسایل مربوط به شفاف سازی عملکرد دستگاه ها در راستای جلوگیری از فساد مالی را در دستور کار قرار دهد. 

وی در خصوص سواد رسانه ای به عنوان دستور کار دوم این نشست نیز گفت: بهبود سواد رسانه ای در جامعه ابتدا باید از مدیران، مسئولان، اساتید دانشگاه و آموزگاران آغاز و سپس به اقشار مختلف جامعه تسری یابد. 

امام جمعه اراک ادامه داد: بعضی از افراد مغرض با اهداف از پیش تعیین شده و با شیوه های و ناآشنا در شبکه های اجتماعی اقدام به تبلیغات ضد دینی و حمله به اعتقادات مذهبی افراد به خصوص جوانان و نوجوانان می کنند که بالا بردن سواد رسانه اقشار مختلف می تواند این توطئه های دشمنان را خنثی کند.

آیت الله دری نجف آبادی گفت: مهمترین راهکار و مسیر برای بالا بردن بینش، ادراک و آگاهی خانواده ها، والدین، مربیان و فرزندان در بهره برداری هوشمندانه، صحیح و مؤثر از رسانه ها و فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی، آموزش صحیح است که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد. 

وی در خصوص برنامه های چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی نیز گفت: ایجاد امید و انگیزه در جامعه مهمترین راهکار خنثی کردن آثار تحریم ها و تهدیدهای استکبار جهانی است. 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در خصوص برگزاری آیین نهم دی ماه نیز گفت: این روز به عنوان نماد بصیرت و آگاهی ملت ایران است و بنامه های آن باید به بهترین شکل ممکن برگزار شود. 

گفتنی است تشکیل کارگروه های سواد رسانه ای و مبارزه با فساد مالی از مهمترین مصوبات این نشست بود. 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

     

     
     

    مطالب ویژه    مطالب اختصاصی
    آخرین اخبار دفاتر استانداری

    آخرین اخبار بخشداری ها