Portal_background_image

با حضور استاندار مصوبات كميته كشوري ويژه هپكو و آذرآب بررسي شد / استاندار: رفع مشكلات صنايع در دستور كار مديريت ارشد استان است

آقازاده استاندار مرکزی در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با موضوع پیگیری مشکلات صنایع هپکو و صنایع آذرآب اراک که بطور جداگانه در محل استانداری برگزار شد، گفت: رفع مشکلات صنایع بزرگ استان با اولویت شرکتهای هپکو و آذرآب در دستور کار مدیریت ارشد استان است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: دولت بر احیای شرکت هپکو تاکید دارد و خانواده دولت در این استان همه تلاش و ظرفیت های خود را به کار می گیرد تا  مشکلات این شرکت تا پایان امسال مرتفع شود و این شرکت جان دوباره ای بگیرد.

وی افزود: دولت با تمام توان در جهت حل مشکلات این صنایع تلاش می کند  و از حقوق کارگران نیز دفاع خواهد کرد  و  لازم است  برای حل مشکلات هپکو در کوتاه مدت کارگران نیز  همکاری و اهتمام لازم را داشته باشد.

استاندار مرکزی اضافه کرد: در شرایط کنونی جابه جایی مدیریت این واحد صنعتی نه تنها مشکلی از کارگران حل نمی کند بلکه ممکن از است مشکلات بیشتری را نیز به دنبال داشته باشد، بنابراین باید به مدیریت  شرکت هپکو  فرصت بیشتری داد. 

وی ادامه داد:  مدیریت هپکو می بایست  تعهداتی که در قرارداد واگذاری است و تعهداتی که در جلسه با حضور وزرا بوده  است  را یک به یک اجرا  نماید،  هدف ما حل مشکلات هپکو است و بخش عمده آن به نحوه مدیریت کارخانه، حمایت استانداری  و همکاری کارگران بر می گردد و اینگونه قول می دهم که  مشکلات بخوبی مرتفع شود.

آقازاده ابراز کرد: کارفرما و مدیریت جدید کارخانه هپکو وظیفه دارد تا پایان هفته جاری حقوق معوق شهریور ماه کارگران هپکو را به حساب آنها  واریز کند و کارگران نیز باید با جدیت فعالیت خود را در کارخانه از سر بگیرند. 

آقا زاده بیان کرد: مدیریت کارخانه هپکو وظیفه دارد ، نسبت به تامین ابزار و به روز رسانی تجهیزات و عوامل تولید اقدام کند تا در صورت عقد قرارداد های کاری، کارگران بتوانند بدون اتلاف وقت تولید را از سر بگیرند.

استاندار مرکزی ابراز کرد: تا رفع  مشکلات و تنگناهای  شرکت های هپکو و آذرآب  هر دو هفته یکبار  نشستی با حضور مدیریت ارشد استان برگزار و مسائل و مشکلات این شرکت ها  مورد بررسی و پیگیری قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه مشکل هپکو مشکل استانی نیست بلکه مشکل ملی است، ادامه داد: برند هپکو هنوز هم می تواند در تولید ماشین آلات  و رونق  و رشد اقتصادی استان نقش مهمی ایفا کند و  همه تلاش می کنیم  این شرکت به روزهای اوج خود  برگردد.

آقازاده بیان کرد: در جهت رفع مشکلات این دو شرکت تا کنون اقدامات خوبی  انجام شده که متاسفانه به نتیجه نرسیده است ، اگر  واگذاری این شرکت با مطالعه بیشتری صورت می گرفت امروز این شرکت در وضعیت دیگری قرار داشت.

استاندار مرکزی گفت : در نشست های شورای کارگری با مدیت شرکت هپکو نمایندگانی از استانداری نیز حضور داشته باشند و اینکه تیم نظارتی نیز تعیین شود تا مشکلات این شرکت را به استانداری منتقل نماید.

آقازاده ضمن بررسی مسائل و مشکلات مربوط به بیمه تامین اجتماعی و امور مالیاتی شرکت آذرآب ، گفت: شرکت صنایع آذرآب به مراتب مشکلات کمتری نسبت به شرکت هپکو دارد و با انتخاب هیات مدیره جدید که کارآمد است انتظار می رود این شرکت به زودی جایگاه پیشین خود را در صنعت کشور به دست آورد. 

گفتنی است در این نشست مصوبات  کمیته  کشوری ویژه کارگران هپکو و آذرآب که  در اول مهر ماه با حضور وزرای  صنعت، معدن و تجارت،  اقتصاد و دارایی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، مورد بررسی قرار گرفت.

 

 سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها