Portal_background_image

با حضور استاندار مسائل و مشكلات شركت آذرآب بررسي شد / تاكيد استاندار: نقش مهم مصوبات كارگروه ملي در تامين منابع مالي آذرآب

آقازاده استاندار مرکزی در نشست تخصصی بررسی مسائل و مشکلات شرکت صنایع آذرآب اراگ ، گفت: با تایید مصوبات کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید در هیات دولت و تلاش در جهت تحقق این مصوبات جهش خوبی در منابع مالی شرکت آذرآب ایجاد خواهد شد.

آقازاده استاندار مرکزی  مدیریت پویا وفعال و همچنین منابع را از فاکتورهای مهم در مدیریت مطلوب واحدهای صنعتی دانست و اظهار کرد: امروز در مجموعه آذرآب شاهد مدیرانی با انگیزه، فعال  و با تجربه می باشیم که عزم خود را برای رفع مشکلات این مجموعه جزم کرده اند .

آقازاده ابراز کرد: امروز شرکت آذرآب اراک دوره نقاهت را پشت سرگذاشته و به روزهای رونق خود باز می گردد، این مهم  نوید خیلی خوبی برای این شرکت است  و علائم و سیگنالهایی که از آذرآب دریافت می شود نشان می دهد مدیریتی با تجربه در صدد رفع مشکلات و حتی بی اعتمادی که در صنایع نسبت به برخی دستگاه های دولتی بوجود آمده است، می باشد.

وی گفت: اگر به امکانات آذرآب و موقعیت این مجموعه صنعتی در سطح فرا ملی و بین المللی نگاه کنیم بعد از حدود 40 سال از شروع بکار این مجموعه هنوز هم شاهد ظرفیت های  فراوان این شرکت هستیم که امیدوارم با تلاش ها و پیگیری هایی که انجام می شود هر چه زودتر به دوران طلایی خود بازگردد.

استاندار مرکزی با اشاره به مصوبات کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید که در 25 دی ماه جاری برگزار شد، گفت: این نشست به درخواست استان و استانداری و با حضور برخی مسئولین استانی و کشوری در دفتر وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد و درخصوص دو شرکت هپکو و آذرآب اراک تصمیماتی اتخاذ گردید.

آقازاده با اشاره به مصوبات این کارگروه درخصوص شرکت آذرآب ،گفت: براساس درخواست شرکت آذرآب و با تصویب کمیته اعتباری بانک توسعه صادرات پرداخت تسهیلات ریالی تا سقف 300 میلیارد ريال، اعطای تسهیلات LC ریالی تا سقف 300 میلیارد ريال، انجام افتتاح اعتبار اسنادی تا سقف 20میلیون یورو به درخواست شرکت آذرآب و اعطای ضمانت نامه ارزی تا سقف 20 میلیون یورو با در خواست شرکت آذرآب از جمله مصوبات این کارگروه است.

وی ادامه داد: در این کارگروه همچنین مقرر شد پیرو مصوبات نشست مهر ماه کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید و حسب موافقت رئیس کل بانک مرکزی، پرداخت تسهیلات به شرکت آذرآب بر اساس مندرجات این صورتجلسه بدون در نظر داشتن محدودیت های مرتبط با چک برگشتی، بدهی های معوق قبلی و کفایت سرمایه ، توسط بانک توسعه صادرات و براساس میزان توافق شده با شرکت انجام پذیرد .

استاندار مرکزی گفت: با توجه به تصمیات این جلسه شرکت کارگزاری و صندوق یکم بانک کشاورزی  می بایست قبل از واگذاری سهام آذرآب نسبت به اهلیت سنجی خریدار برابر توافقی که با هیات مدیره شرکت انجام خواهد داد، اقدام نماید.

وی افزود: مصوبات کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید باید در نشست امروز (چهارشنبه) هیات دولت به تائید وزرا برسد که در این صورت باید در جهت تحقق این مصوبات  پیگیری های لازم انجام شود، هر چند برای اجرای مصوبات به پیشنهاد مدیریت ارشد استان بازه زمانی در نظر گرفته شده است.

آقازاده ابراز کرد: اگر این مصوبات به تائید هیات دولت برسد و سپس پیگیری شود و تحقق یابد  قدم مهمی در جهت رونق شرکت آذرآب اراک  است ، این شرکت مدیریت خوبی دارد و با اجرائی شدن این مصوبات منابع خوبی برای این شرکت فراهم  و راه برای اجرای پروژه ها باز می شود و این کارخانه می تواند براساس ظرفیت اسمی خود فعالیت کند  و این آرزوی دست نیافتنی نیست و با تلاش همه محقق می شود.

وی بر تامین ملزومات و احتیاجات پروژه های استان از صنایع استان تاکید کرد و گفت: در تامین مایحتاج پروژه های استان اولویت با صنایع استان که مدیران باید به این مهم توجه داشته باشند.

آقازاده با بیان اینکه تیم اقتصادی استان با جدیت پیگیر رفع مشکلات صنایع استان است، گفت:  تیم اقتصادی استان برای رفع مشکلات هر مجموعه و واحد تولیدی و صنعتی با برگزاری نشست هایی در خود آن مجموعه تا آنجا که در حد اختیارات استان است در جهت رفع این مشکلات تلاش می کند و اگر نیاز باشد  امور را در تهران دنبال می کنند تا  نتایج مطلوب حاصل شود.

وی افزود: حمایت از صنایع که سرمایه ملی کشور هستند وظیفه ملی و میهنی همه ما می باشد چرا که رونق این صنایع  ؛ رشد اقتصادی ، کاهش نرخ بیکاری رونق اقتصادی را در پی دارد.

استاندار مرکزی  بهره گیری از همه ظرفیت ها در جهت رونق واحدهای تولیدی را صرف فعل خواستن در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی دانست و خاطر نشان کرد:  اقدامات و هماهنگی هایی در سطوح مختلف استان برای تحقق رونق اقتصادی صورت گرفته است و آمار های امسال نیز  نشان دهنده رشد و رونق تولید در برخی صنایع استان است.

گفتنی است استاندار مرکزی در ادامه از بخشهای مختلف خطوط تولید این شرکت بازدید  کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها