Portal_background_image

با حضور استاندار مسائل و مشكلات بخش صنعت استان بررسي شد/ استاندار: صنعتگران فرماندهان جبهه اقتصادي كشور هستند

آقازاده استاندار مرکزی در نشست با فعالان اقتصادی استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت:صنعتگران سربازان و فرماندهان جبهه اقتصادی و صنعتی کشور هستند .

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: صنعتگری که با وجود مشکلات اقتصادی مانع از بیکار شدن یک نان آور خانواده شود، اجرش با پروردگار است و بی شک شامل الطاف خداوند قرار می گیرد.

استاندار مرکزی ادامه داد: صنایع استان مرکزی با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می کنند اما برخی از دستگاه های اجرایی این استان از جمله بانک ها، تامین اجتماعی و امور مالیاتی بیش از توان تعیین شده در قانون برای رفع مشکلات با صنایع همکاری دارند، که این امر جای تقدیر دارد.  

آقازاده با بیان اینکه در شرایط بحران اقتصادی به سر می بریم، گفت: برگزاری اینگونه جلسات به رفع مشکلات و ناهماهنگی ها کمک می کند ،برای رفع مشکلات در کنار صنایع هستیم و این بحران  نیز رفع شدنی است.

وی تصریح کرد: کشوری که با انسجام و وحدت، داعش را نابود می کند، می تواند تنگناهای اقتصادی را نیز مرتفع سازد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی اراک هم در این نشست گفت: رفع مشکلات صنایع کشور و استان مرکزی نیازمند اتخاذ سیاست های کلان است.

منوچهر توسطی افزود: صنعتگران خدمتگذارترین افراد جامعه هستند زیرا این قشر سرمایه خود را برای افزایش تولید و اشتغال به کار گرفته اند.

وی بیان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز باید همه تلاش خود را برای حمایت از صنعت و رفع مشکلات این بخش بیش از پیش به کار گیرند.

مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک در ادامه این نشست گفت: واردات واگن به کشور ضربه سنگینی بر پیکره اقتصاد و تولید شرکت های صنعت ریلی وارد می کند.

مختاری افزود: هم اینک ظرفیت فعلی تولید واگن پارس حدود 30 درصد و برخی از حساب های این شرکت مسدود شده است.

مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک ادامه داد: سهم این شرکت از قرارداد تولید 6 هزار دستگاه واگن با همکاری روسیه، تنها 15 درصد است.

نماینده شرکت آذرآب اراک هم در این نشست گفت: تنگناهای این مجمموعه باید در سطح کلان مورد بررسی قرار گیرد.

وی بیان کرد: پرداخت تسهیلات 300 میلیارد ریالی به این شرکت هنوز محقق نشده و نیازمند پیگیری است.

یزدی عنوان کرد: شرکت آذرآب اراک به دلیل سوء مدیریت بیشتر منابع مالی خود را از دست داده است و هم اینک به حمایت مسئولان نیاز دارد.

گفتنی است در این نشست صنعتگران مختلف استان مرکزی نقطه نظرات خود را مطرح کردند و خواستار حمایت بیشتر مسئولان شدند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها