Portal_background_image

با حضور استاندار مسائل و مشكلات اصناف استان بررسي شد

آقازاده استاندار مرکزی در نشست با اصناف و بازاریان استان که در محل استانداری برگزار شد، بر احصا و اولویت بندی مشکلات و دغدغه های اصناف استان و تلاش در جهت رفع آنها تاکید کرد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: کسبه و بازاریان از زمان شکل گیری نهضت امام راحل در سال 42 تا سال 57 و پیروزی انقلاب نقش موثری داشتند و امروز نیز به عنوان یکی از ارکان مهم در اقتصاد کشور و اهداف اقتصاد مقاومتی مطرح هستند.

استاندار مرکزی با تاکید بر ارتباط دو سویه اصناف با دولت، گفت: اصناف و كسبه همواره همراه نظام و دولت بوده اند و بازوي دولت ها محسوب مي شوند.

آقازاده گفت: مشکلات و دغدغه های مطرح شده از سوی اتاق اصناف و روسای اتحادیه ها در این جلسه ، باید دسته بندی شود تا با رعایت اولویت در کنار یکدیگر به رفع آنان بپردازیم.

وی  گفت: برخی از مشکلات مطرح شده باید در سطح ملی مورد بررسی قرار گیرد و برخی هم درون استانی است که باید با ارائه راهکار برای هر کدام در جهت رفع مشکل و کسب نتیجه مطلوب تلاش کرد.

استاندار مرکزی با اشاره به مشکلات صنف نانوائی ها، گفت: دولت سالانه 80 هزار میلیارد تومان یارانه به بخش آرد و نان می دهد اما هنوز نانوایان و مردم رضایت کامل ندارند و این مسئله به عنوان یکی از محورهای اساسی و مهم در سطح ملی پیگیری می شود.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: شرایط امروز اقتصاد کشور برای همه یکسان است و  شرایط نا مناسب اقتصادی زندگی آحاد مردم را تحت تاثیر قرار داده، لذا کسبه باید نسبت به فعالیت دستفروشان و وانت باری ها صبور باشند تا اقدامات مناسب صورت بگیرد.

آقازاده خاطر نشان کرد: براي حفظ امنيت تجارت و معيشت مردم و اصناف بايد نظارت هاي لازم بر مقابله با قاچاق انجام گيرد.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان نیز گفت: به ازای هر 300میلیون ریال در بخش کسب و کار امکان ایجاد یک فرصت شغلی است در صورتی که در بخش صنعت برای ایجاد یک هر شغل بیش از سه میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

 زند افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون 103 هزار و 742 بازرسی از واحدهای مختلف صنفی انجام شد که بر این اساس متخلفان به مجامع قضایی معرفی شدند.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان اظهار کرد: فعالیت دستفروشان و وانت بارها در معابر و خیابان های اصلی شهرهای استان، دریافت مالیات بدون توجه به رکود حاکم بر بازار از مهمترین مشکلات استانی اصناف است.

زند حذف حدود و حریم صنفی، مشکلات مالی اتحادیه ها و اتاق های اصناف شهرستان های مختلف و پرداخت نکردن مبلغ از محل درآمد جریمه ها به اتاق اصناف بر اساس ماده 72 قانون نظام صنفی، بالا بودن تعرفه حامل های انرژی و قوانین بیمه و کار به منظور ایجاد اشتغال در حوزه اصناف و اعمال تسهیلات ماده 191 قانون کار برای صنوف را از مشکلات کلی و کشوری اصناف عنوان کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها