Portal_background_image

با حضور استاندار مر کزی اولین همایش ملی کنترل و ابزار دقیق برگزار شد

مقیمی صبح امروز در اولین همایش ملی کنترل و ابزار دقیق که در محل فرهنگ سرای شهر اراک برگزار شد، گفت: تلفیق و برقراری ارتباط بیشتر دانشگاه و صنعت به رشد اقتصادی کشور و تجاری سازی یافته های علمی تسریع می بخشد.

مقیمی استاندار مرکزی با بیان اینکه صنایع یکی از شاخصه های مهم اقتصادی کشور هستند و عمده مقالات ارائه شده نیز در این زمینه است، اظهار کرد: تلفیق و برقراری ارتباط بیشتر بین صنعت و دانشگاه، توسعه اقتصادی را در پی دارد و به تجاری سازی دستاوردهای علمی نیز تسریع می بخشد.

استاندار مرکزی اضافه کرد: اینکه مقالات بتوانند به دستاوردهای خود برسند و در مسائل اقتصادی و فرهنگی تاثیر گذار باشند منوط به تبدیل شدن آنها به فعالیتهای اجرایی است.

مقیمی با اشاره به اینکه در مباحث علمی به دستاوردهای خوبی رسیده ایم، تصریح کرد: اگر بتوانیم مقالات علمی که قابلیت اجرایی دارند را اجرا و تجاری سازی کنیم قدم های بزرگی را برای اقتصاد کشور برداشته ایم.

وی گفت: دانشگاهها دارای ظرفیت محققین و پژوهشگران هستند و صنایع نیز سخت افزارها و نرم افزار های لازم را دارند که تلفیق این دو بخش می تواند رشد و تحول بزرگی در اقتصاد کشور ایجاد کند و در اکثر کشورهای صنعتی نیز از این طریق پیشرفت حاصل شده است.

استاندار مرکزی ادامه داد: با توجه به ظرفیتهای خوب استان مرکزی در زمینه صنعت و کشاورزی تلفیق، همکاری  و هم افزایی دانشگاه با صنعت می تواند بسیار تاثیر گذار باشد .

وی افزود: برای ایجاد ارتباط بیشتر صنایع با دانشگاهها باید خود دانشگاهها و صنایع با هم وارد مذاکره شوند و با اعتقاد به این کار و همچنین صبر و حوصله  و آینده نگری در این راه قدم بگذارند.

استاندار مرکزی عنوان کرد: باید تلاش کنیم تا بخشی از بازار دنیا را برای صنعت و تولیدات کشاورزی داشته باشیم که برای این مهم باید به تحقیق و پژوهش بها دهیم و هزینه های انجام شده در این زمینه را سرمایه گذاری بدانیم.

مقیمی عنوان کرد: توجه به شرکت های دانش از مباحث علمی است که امروزه در دانشگاهها ،مراکز آکادمیک و همچنین محافل اقتصادی کشور مطرح می باشد.

وی افزود: محققین و خبرگان جامعه در این موضوعات بحثهای خوبی را مطرح می کنند که نتیجه آن  مباحث به توسعه اقتصادی و صنعتی کشور و استفاده از علم و فناوری در صنعت و اقتصاد کشور منتهی می گردد.      

گفتنی است همایش ملی کنترل ابزار دقیق صبح امروز با حضور شش دانشگاه مهم صنعتی کشور در اراک گشایش یافت.

این همایش با هدف ارزیابی و معرفی آخرین دستاوردهای ابزار دقیق و نقش آن در صنعت ، ایجاد زمینه ارتباط و هماهنگی در بین کانونهای دخیل در حوزه ابزار دقیق و تبادل دانش و مهارت و شناخت چالش ها و راهکارهای ارتقای فناوری و اتوماسیون در صنایع برگزار شده مباحث تخصصی این حوزه در پنل های علمی به طرح و بحث گذاشته می شود.           
این همایش میزبان نخبگان علمی از دانشگاههای علم و صنعت ایران، صنعتی اراک، خواجه نصیر طوسی، صنعتی اصفهان و دانشگاههای اراک و تفرش است و  پروفسور علی خاکی صدیق رییس دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی ویکی از مقامات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سخنرانان این همایش ملی هستند.

لازم به ذکر است که در جریان این همایش تفاهم نامه ایجاد دفتر هماهنگی دانشگاه ها و مراکز تحقیق و توسعه صنایع استان مرکزی در دانشگاه صنعتی اراک به امضای استاندار مرکزی و رؤسای دیگر دانشگاه های استان، رسید.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها