Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی 8 پروژه از 76 پروژه بخش کشاورزی با اعتباری بالغ بر 343 میلیارد ريال به بهره برداری رسید

با حضور استاندار مرکزی به مناسبت هفته جهاد کشاورزی 8 پروژه از 76 پروژه فنی، زیربنائی و تولیدی بخش کشاورزی با اعتباری بالغ بر 343 میلیارد ريال در سطح استان افتتاح و به بهره برداری رسید.

محمدحسین مقیمی در حاشیه آئین بهره برداری از این طرح ها، گفت: جهاد کشاورزی در سالهای پس از انقلاب علاوه بر فعالیت های کشاورزی، خدمات برجسته ای را در توسعه مناطق محروم و روستایی، حضور فعالانه مهندسی جنگ و آموزش و ترویج روستایی به جای گذاشته است.        

وی با اشاره به سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری،  بیان کرد: همه مدیران، مسئولین و مردم باید برای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی تلاش کنند و مردم نیز در این راه قدم گذاشته اند که باید از آنها حمایت کنیم تا سرمایه گذاران در بخشهای صنعت، کشاورزی، خدمات و گردشگری سرمایه هایشان حفظ شود و به منافع مورد نظر دست پیدا کنند.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: جهاد کشاورزی طرح های خوبی در استان برای اجرا دارد که کشاورزان می توانند با استفاده از نظرات کارشناسی و راهنمائی جهاد کشاورزی به این طرح ها ورود پیدا کنند تا ضمن ایجاد اشتغال، افزایش درآمد را نیز برای آنها در پی داشته باشد.

 مقیمی همچنین از همکاران جهاد کشاورزی استان که زمینه فعالیت طرح های اقتصادی در روستاها را فراهم می کنند، به روستائیان آموزشهای لازم را می دهند و در بحث ترویج نیز اقدامات خوبی انجام داده اند تشکر کرد.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان نیز در آیین بهره برداری از این طرح ها، گفت: برای آماده سازی و تکمیل این طرح ها در چهار شهرستان اراک، کمیجان، شازند و خنداب در مجموع 80 میلیارد ریال با احتساب سهم آورده سرمایه گذار هزینه شده است.      
عباس مظفری افزود: این طرح ها شامل شش واحد مرغداری گوشتی ،سه واحد آبزی پروری و طرح 140 هکتاری آبیاری بارانی بوده است.      
وی توضیح داد: با بهره برداری از این طرح ها 60 فرصت شغلی مستقیم و 80 زمینه شغلی غیرمستقیم در حوزه جهاد کشاورزی استان مرکزی ایجاد شده است.

گفتنی است در هفته جهاد کشاورزی 76 طرح با اعتباری بالغ بر 343 میلیارد ریال در استان مرکزی بهره برداری شده است که 40 مورد از این طرح ها در حوزه آب و خاک، 16 طرح در حوزه تولیدات دامی، 10 طرح در بخش شیلات، یک طرح در حوزه تولیدات گیاهی و 9 طرح در بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی استان مرکزی آماده بهره برداری شده است.             

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها