Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی 42 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به 198 طرح اشتغال زا، بنگاه های کوچک و متوسط اعطا شد

با حضور محمد حسین مقیمی صبح امروز در ششمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که در محل استانداری برگزار شد، تسهیلات بانکی با اعتباری بالغ بر 42 میلیارد و هفتصد و نود میلیون تومان به 198 طرح اشتغال زا، بنگاه های کوچک و متوسط اعطا شد.

استاندار مرکزی اظهار کرد: با بررسی های صورت گرفته درکارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان و کمیسیونهای کارشناسی اعطای تسهیلات بانکی به 198 طرح اشتغال زا،بنگاههای کوچک و متوسط با اعتباری بالغ بر 42 میلیارد و هفتصد و نود میلیون تومان از محل اعتبارات سال93، با عاملیت 7 بانک و به تفکیک شهرستانی به تصویب رسیده است.

وی با اشاره به اینکه اعتبار ابلاغی برای استان مرکزی 145 میلیارد و 220 میلیون تومان می باشد، اضافه کرد: از این میزان سهم هریک از شهرستان های استان معین و به آنها اختصاص یافته است که شش شهر ستان به اندازه سهمیه طرح معرفی کرده اند و شش شهر ستان دیگر باقی مانده است.

مقیمی ابراز کرد: فرمانداران و مسئولین دستگاههای اجرایی در شهرستانهای آشتیان، خمین، خنداب، کمیجان، فراهان و شازند نیز تا پایان مرداد ماه سالجاری طبق تقسیم شهرستانی صورت گرفته نسبت به معرفی طرحها و جذب تسهیلات تلاش کنند و در صورتیکه طرحی به صندوق توسعه ملی معرفی شد نسبت به جایگزینی آن اقدام نمایند.

استاندار مرکزی عنوان کرد: از ابتدای شهریور ماه بدون در نظر گرفتن سقف شهرستانی  و بر اساس معرفی طرح ، دستگاهها می توانند از این اعتبارات استفاده نمایند.

گفتنی است در این جلسه توزیع بانکی – استانی تسهیلات مشاغل خانگی سال 93 بررسی و مبلغ ابلاغی به استان 9 میلیارد و 100 میلیون تومان و با عاملیت 10 بانک عنوان شد.

همچنین تبصره 17 قانون بودجه سال 93 و اعتبارات ابلاغی به اداره کل بهزیستی، اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) و اداره کل زندانها، اقدامات تامینی و تربیتی از محل این تبصره مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا بانک های عامل جذب تسهیلات قرض الحسنه برای اشتغال مددجویان را مورد پیگیری قرار دهند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها