Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی 29 هزارمین واحد مقاوم سازی شده مسکن روستایی در استان به بهره برداری رسید

با حضور مقیمی عصر امروز به مناسبت روز روستا، 29 هزارمین واحد مقاوم سازی شده مسکن روستایی و فاز اول طرح هادی روستای کرگان به بهره برداری رسید و 53 هزارمین جلد سند مالکیت روستایی در شهرستان آشتیان به صورت نمادین به مالکین آن اهدا شد.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی در جمع مردم روستای گرکان شهرستان آشتیان با بیان اینکه توسعه و پیشرفت کشور خواسته مقام معظم رهبری، مسئولین نظام و آحاد مردم است، اظهار کرد: با توجه به اینکه روستاییان به کار، فعالیت و تولید می پردازند و نیازهای جامعه را از نظر غذایی تأمین می کنند، روستاها نیز باید همانند شهرها از توسعه پایدار برخوردار شوند و از مواهب جمهوری اسلامی بهره  بگیرند.

وی بیان کرد: برای رسیدن به عدالت اجتماعی در جامعه باید به مناطق روستایی و عشایری بیشتر توجه کنیم تا کمبودها و عقب ماندگی ها را جبران نماییم.

مقیمی با اشاره به اینکه تلاش دولت بر این است که به امر اقتصاد روستاها توجه کند، تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به عمران روستاها توجه خوبی شده است ولی برای بهبود وضع اقتصادی و سطح درآمد روستاییان باید به سرمایه گذاری و مسایل تولیدی و اقتصادی در روستاها توجه ویژه ای شود.

استاندار مرکزی افزود: برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان باید زیرساخت های لازم را در روستاها آماده کنیم، صنعت کشاورزی، صنایع تبدیلی کشاورزی و... را توسعه دهیم و با سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال به افزایش سطح درآمد روستاییان کمک نمائیم.

وی بیان کرد: روستاییان باید به استفاده از روش های نوین آبیاری، اصلاح روش های کشت و تبدیل محصولات کشاورزی به صنایع غذایی با ارزش افزوده بالا توجه داشته باشند و محصولات کشاورزی در روستاها به ارزش افزوده بالا تبدیل شود.

مقیمی ادامه داد: با شناسایی ظرفیت های موجود در روستاها و در نظر گرفتن سهم آورده مردم و پیشنهادات آنها برای ایجاد اشتغال و توقع آنها از دولت و سیستم بانکی، برای اشتغال روستایی برنامه ریزی های جامعی صورت می گیرد و شناسنامه روستایی تهیه می شود که در شهرستان آشتیان مراحل اجرایی این شناسنامه در حال انجام است.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: باید با کمک مردم و جوانان روستایی برای بهبود وضع اقتصادی و بالابردن سطح درآمد در روستاها تلاش کنیم.

مقیمی همچنین از اقدامات عمرانی  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در شهرستان آشتیان تقدیر و تشکر کرد.

گفتنی است گشایش نمایشگاه صنایع دستی در شهرستان آشتیان از دیگر برنامه های استاندار مرکزی در این سفر بود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها