Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی چگونگی جذب 57 میلیارد تومان اعتبارات ملی طرح های مختص استان مورد بررسی قرار گرفت

با حضور مقیمی صبح امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که در محل استانداری برگزار شد، چگونگی جذب 57 میلیارد تومان اعتبارات ملی طرح های مختص استان از دستگاه های اجرایی مشمول پیگیری و مورد بررسی قرار گرفت.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی با اشاره به محدودیت منابع مالی، اظهار کرد: اعتبارات باید درست و بجا هزینه شود و  انجام کارها به  اواخر سال مالی موکول نگردد.

استاندار مرکزی با بیان اینکه باید برای گرفتن حق استان و مردم تلاش کنیم، افزود: استان هایی که نمایندگان بیشتری دارند و یا فعالتر هستند نسبت به جذب اعتبارات بیشتر برای استان خود تلاش می کنند که ما نیز باید با پیگیری در جذب اعتبارات مشترک از تمام توان و ظرفیت های موجود استفاده نمائیم.

مقیمی با اشاره به اهمیت جلسات شورای برنامه ریزی و توسعه استان، تاکید کرد: حضور اعضای اصلی شورای برنامه ریزی و توسعه درجلسات این شورا الزامی است و اعضاء فقط با تائید دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه  استان می توانند نسبت به اعزام نماینده خود اقدام نمایند.

استاندار مرکزی تاکید کرد: مدیران باید بدانند که حتی اگر وقت ملاقات با شخص وزیر وزارتخانه خود را داشته باشند حق ندارند که بدون اجازه کتبی استانداری مرکزی از استان خارج شوند.

وی بیان کرد: اگر پروژه ای در استان کلنگ زنی شد باید طبق برنامه زمانبندی، اجرایی و به بهره برداری برسد و در این راستا هیچ عذری پذیرفته نمی باشد.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تبریک روز خبرنگار، گفت: باید مجموعه خبرنگاران را کمک و حمایت کنیم تا بتوانند نسبت به اطلاع رسانی شفاف و نقد سازنده فعالیت نمایند.

وی با بیان اینکه از نقد نهراسیم بلکه با آغوش باز پذیرای آن باشیم، افزود: نقد می تواند در اصلاح کارها موثر باشد و از آنجا که فعالیت های ما از بیت المال تامین می شود، می تواند از پرداخت هزینه های سنگین جلوگیری نماید و کاهش هزینه ها را در پی داشته باشد.

مقیمی تصریح کرد: هر وقت به نقد کم توجهی شده آثار این تفکر خودش را نشان  داده است و ما نیز گرفتار این مسائل هستیم و باید اجازه دهیم که دلسوزان جامعه نقد کنند.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری نیز تصریح کرد: 85 درصد اعتبارات طرح های عمرانی از محل اعتبارات ملی تامین می شود و سهم استان مرکزی از این اعتبارات دو درصد است که اعتبار قابل توجهی می باشد.

دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان، بیان کرد: این اعتبارات به  طرح های مختص استان، طرح های مشترک و طرح های عمومی اختصاص می یابد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها