Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی پروژه های عمرانی شهرستان خنداب به بهره برداری رسید

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی همزمان با دومین روز از هفته دولت  پروژه جدولگذاری معابر و کانال  انتقال آب روستای قلعه ازرج، پروژه ساماندهی گلزار شهدا و پروژه آسفالت معابر شهر خنداب به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی احداث پارک ساحلی و دریاچه مصنوعی شهر خنداب آغاز شد.

با حضور استانداری مرکزی پروزه جدولگذاری روستای قلعه ازرج بخش قره چای به طول 250 متر با اعتباری بالغ بر7000 میلیون ريال و کانال انتقال آب این روستا به طول 1400 متر با 1300 میلیون ريال اعتبار به بهره برداری رسید.

پروژه ساماندهی گلزار شهدای شهر خنداب (مزار 20 شهید) با اعتبار 400 میلیون ريال و پروژه آسفالت معابر این شهر با مساحت 38 هزار متر مربع و 3700 تن آسفالت با اعتبار 4 میلیارد و 592 میلیون ريال مورد بهره برداری قرار گرفت.

عملیات اجرایی احداث پارک ساحلی و دریاچه مصنوعی شهر خنداب نیز با اعتبار پیش بینی شده 7 میلیارد ريال که 2 میلیارد ريال آن تخصیص یافته است آغاز شد.

***استاندار مرکزی : استقلال در تولید گندم رویکرد دولت یازدهم است

زمانی قمی استاندار مرکزی در آیین بهره برداری از طرحهای هفته دولت در جمع مدیران شهرستان خنداب، گفت:صنعت و کشاورزی به عنوان دو مولفه تاثیرگذار در رشد اقتصادی استان  نیازمند بازنگری در سیاستها و برنامه های بلند مدت است تا بتوان با اتکا بر ظرفیتهای ارزشمند این دو حوزه در راستای افزایش شاخص های رشد اقتصادی و صنعتی گام برداشت.

وی بیان کرد:  با تدبیر دولت یازدهم علی رغم منابع محدود و کاهش میزان بارندگی  امسال خرید گندم از کشاورزان نسبت به مدت مشابه پارسال رشد 15 درصدی داشته و دولت این افتخار را داردکه کشور در آستانه خودکفائی گندم است و استقلال در تولید این محصول ، از سیاست های دولت محسوب می شود.

استاندار مرکزی افزود: این مهم نشانگر نهادینه شدن مقوله تولید محوری به جای واردات محوری و حرکت به سمت خودکفائی است.           

زمانی قمی تصریح کرد: کشورتا قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در آستانه درگیری با قدرتهای مهم دنیا بود که دیپلماسی قدرتمند این دولت با حفظ کرامت و عزت ملت ایران، پرونده چند ساله ایران را در شورای امنیت را حل و فصل کرد.

وی با اشاره به دستاوردهای دولت تدبیر و امید، گفت: از مهمترین دستاوردهای دولت طی دو سال اخیر بازگرداندن عقلانیت در اداره کشور، تثبیت نرخ ارز و حاکم شدن انضباط مالی و اقتصادی است

استاندار مرکزی با بیان اینکه توسعه کمی و کیفی بهداشت و درمان عزم جدی دولت است، ادامه داد:  اجرای برنامه های  طرح تحول سلامت از  جمله برنامه های مهم دولت بود که به رغم تنگناهای اعتباری، دولت این طرح مهم را به اجرا درآورد به نحوی که بعد از اجرای طرح تحول سلامت شاهد کاهش پرداختی مردم در بخش بهداشت و درمان به کمتر از 7درصد در شهرها و زیر 5 درصد در روستا ها هستیم.

وی با اشاره به اینکه با هشت درصد از ارزش اعتبارات سال 91 در سال 94 توان انجام کار داریم، گفت: با توجه به محدودیت اعتبارات دولت یازدهم توانست طی دو سال اخیر اقدامات خوبی را به انجام برساند که باید برای رسیدن به شرایط بهتر و رضایت بیشتر مردم  تلاش کنیم.

زمانی قمی با بیان اینکه توسعه متوازن در استان مرکزی، با توزیع امکانات و اعتبارات در همه شهرستانها میسر است، ابراز کرد: توسعه خنداب به عنوان یکی از کانون های مهم کشاورزی و خدمات در دستور کار قرار دارد.

استاندار مرکزی با ورود به شهرستان خنداب مورد استقبال مسئولین محلی این شهرستان قرار گرفت و با حضور در گلزار شهدای این شهرستان به مقام شامخ شهیدان ادای احترام نمود و با خانواده شهید زلفعلی اکبری که در سال 1344 در خنداب متولد شد و در سال 1362 در پنجوین عراق به شهادت رسید، دیدار کرد.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها