Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی و وزیر نیرو طرح آبرسانی به شهر ساوه با اعتباری بالغ بر 770 میلیارد ريال به بهره برداری رسید

با حضور مفیمی و چیت چیان طرح آبرسانی به شهر ساوه  از سدالغدیر با اعتباری بالغ بر 770 میلیارد ريال به بهره برداری رسید.

مقیمی استاندار مرکزی در آیین بهره برداری از طرح آبرسانی به شهر ساوه با تأکید بر اینکه امسال در هیچ یک از شهرهای استان قطعی آب نداشتیم، اظهار داشت: با توجه به کاهش میزان بارندگی در استان مرکزی و وجود محدودیت منابع آبی در بخش های آب شرب، صنعت و کشاورزی در این استان، مدیران بخش آب تمام تلاش خود را برای حداکثر بهره وری از منابع آبی بکار گرفتند و با استفاده از آب چاه ها، سدهای الغدیر و کوچری، آب شرب مردم را تأمین نمودند بطوریکه در هیچ یک از شهرهای استان قطعی آب نداشتیم ودر روستاها نیز به هر طریق ممکن آب آشامیدنی به مردم رسانده شد.

مقیمی با بیان اینکه این استان با کمبود جدی آب و برق مواجه است، ابراز کرد: استان مرکزی، استانی صنعتی است که با وجود محدودیت های منابع آبی باید برای تأمین آب صنایع راهکارهایی ارائه شود و مشکل این بخش مرتفع گردد.

استاندار مرکزی برگزاری جلسات مستمر شورای آب استان را در راستای ارائه راهکارهای مناسب و استفاده بهینه از آب عنوان کرد و گفت: در بخش برق نیز با انجام سرمایه گذاری هایی می توانیم ظرفیت و توانمندی های استان را  در این بخش ارتقاء دهیم.

مقیمی در پایان از همه مدیران بخش آب استان که علی رغم وجود تمام کمبودها توانستند بطور هماهنگ عمل نمایند و اجرای این طرح را به نتیجه برسانند، تقدیر و تشکر کرد.

وزیر نیرو نیز با بیان اینکه خوشحالم که توفیق حضور در این آیین را پیدا کردم، تصریح کرد: تقارن بهره برداری از این طرح با تولد امام محمد باقر(ع) و هفته بسیج را به فال نیک می گیریم و به مردم ساوه و مدیران و کارکنان که در اجرای این طرح تلاش کردند تبریک می گوییم.

چیت چیان خاطر نشان کرد: از همه دست اندرکاران و مدیران بخش آب و بخصوص استاندار مرکزی که همواره این حوزه را مود توجه قرار می دهد، تقدیر و تشکر می نمایم.

گفتنی است در این آیین نماینده مردم شهرستان های ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان مطالبی را ارائه نمودند و در پایان وزیر نیرو با اهدای لوح از  تعدادی از مدیران بخش آب تقدیرکرد.

خاطر نشان می سازد اجرای طرح آبرسانی به شهر ساوه از سدالغدیر با ساخت 5 باب مخزن ذخیره آب با ظرفیت 23000 مترمکعب و اعتبار 70 میلیارد ريال، اجرای خطوط انتقال بین مخازن و حد فاصل مخازن تا تصفیه خانه به طول 37/5 در اقطار 700 و 800 با اعتبار 450 میلیارد ريال، احداث تصفیه خانه و ایستگاه پمپاژ به ظرفیت 575 لیتر در ثانیه با اعتبار 250 میلیارد ريال و جمعاً با  هزینه 770 میلیارد ريال به بهره برداری رسید.

با توجه به موقعیت اقتصادی و کشاورزی و همچنین با آگاهی از نیاز مبرم مردم  به آب شرب، طرح آبرسانی به شهر ساوه در اولویت دیگر پروژه های عمرانی شهرستان ساوه قرار گرفت و با بررسی های به عمل آمده بر روی سدالغدیر و پتانسیل موجود درخصوص تأمین آب شهر انتقال آب از این سد به عنوان گزینه برتر انتخاب شد.

ساخت تصفیه خانه، ایستگاه پمپاژ، خطوط انتقال و مخازن ذخیره آب از جمله پروژه هایی است که در راستای طرح آبرسانی به شهر ساوه اجرا گردیده است.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها