Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی و وزیر نیرو طرح آبرسانی به شهر دلیجان از سد کوچری به بهره برداری رسید

با حضور مقیمی و چیت چیان صبح امروز طرح آبرسانی به شهر دلیجان از سد کوچری با اعتباری بالغ بر 90 میلیارد ريال به بهره برداری رسید.

مقیمی استاندار مرکزی اظهار کرد: بدلیل نزدیکی شهرهای محلات، دلیجان و نیم ور به سد کوچری آبرسانی به این شهرها در اولویت قرار گرفت و آبرسانی از این سد به شهر خمین بدلیل بعد مسافت و حجم سرمایه گذاری بالا از طریق BOT  انجام می گیرد.

وی بیان کرد: آبرسانی از سد کوچری به شهر دلیجان ظرف یک سال و دو ماه انجام شد و  شهرهای محلات و نیم ور هم به همین شکل از این آب برخوردار شدند و با تصمیماتی که برای شهر ساوه  در نظر گرفته شده، امید است، آبرسانی به این شهر نیز انجام شود.

وزیر نیرو نیز اظهار کرد: در سایه تلاش، جدیت و پیگیری کارها در هر جائی که هستیم باید برای به ثمر نشستن کارها و فعالیت ها تلاش کنیم و با اجرای منویات مقام معظم رهبری در راه داشتن کشوری آباد، سرافراز  و پیشرفته قدم برداریم.

وی با قدردانی از تمامی نهادهای استان مرکزی برای اجرای سریع این طرح، اظهار داشت: مردم دلیجان در سال‌های گذشته با کمبود آب جدی مواجه بودند که خوشبختانه با اجرای خط انتقال آب از سد کوچری، آب با کیفیت و بدون محدودیت برای این شهر تأمین شد.

گفتنی است اجرای طرح آبرسانی به شهر دلیجان از سد کوچری با احداث مخزن ذخیره 5000 متر مکعبی، ساخت ایستگاه پمپاژ آب با دبی 110 لیتر در ثانیه، اجرای خط انتقال 10 کیلومتری به قطر 500 میلیمتر و با صرف هزینه 90 میلیارد ريال به بهره برداری رسید.

خاطر نشان می سازد به دنبال گسترش شهر دلیجان و افزایش جمعیت و توسعه صنعت در این شهر و همچنین با توجه به خشکسالی های اخیر و فقر منابع آب، همواره تأمین و توزیع آب با کیفیت مطلوب و عاری از هر گونه آلودگی یکی از دغدغه های جدی مسئولان استان بوده است که از جمله گام های اساسی برای برطرف نمودن مشکل کمبود آب و همچنین تولید آب با کیفیت و قابل قبول برای شهروندان، اجرا و بهره برداری از طرح آبرسانی به شهر دلیجان از سد کوچری است.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها